Zmiana rozmiaru partycji

Jak dlugo trwa zmiana rozmiaru partycji? Uzylem MiniTool Partition Wizard Free Edition i operacja trwa juz bardzo dlugo. Zwiekszylem dysk C kosztem dysku D o 40gb.
Ustawilem wszystko jak trzeba, bylo napisane, aby ukonczyc proces trzeba zrestartowac kompa, tak zrobilem, a wlącza sie juz baardzoo dlugo, co wiecej, kiedy jest ladowanie i napis microsoft windows, potem powinno byc “zapraszamy”, a wyskakuje niebieski ekran z jakimis napisami i komputer sie restartuje. Tak powinno byc?

ps. windows sie nie odpala (vista)

zdjecie blue screena - https://m.fotosik.pl/zdjecie/894a07ac03480955

Nie, nie powinno tak być. Niebieski ekran z napisami, to tak zwany BSOD.
Blue screen of death pojawia się, kiedy w systemie dochodzi do awarii.
Więcej na temat diagnozowania przyczyny znajdziesz tutaj:

Czyli co mam zrobic? Nie robilem back up’u danych a na dysku C mam bardzo bardzo wazne dane do faktur, ktorych nie moge stracic, w sumie na innych bzdetach juz mi nie zalezy, a to po prostu musze miec, da sie jakos anulowac teraz proces zmieniania rozmiaru partycji? Czy jest jakies inne rozwiazanie?

Możesz spróbować Linuxem uratować dane, kopiując je na pendrive.

1 polubienie

Nie, nie da się anulować procesu zmiany partycji.
Teraz komputerem powinien zająć się ktoś, kto zna się na rzeczy.
Wystarczy, że popełnisz kolejny błąd i nie będziesz miał czego odzyskiwać, albo będzie to bardzo kosztowne. Także temat zmiany pozostawiamy i z rozmiarem dysku już nic nie kombinujesz :slight_smile:

Zacznij od podania komunikatu błędu oraz kodu BSOD.
Czy komputer uruchamia się w trybie awaryjnym (przez klawisz F8)?
Możliwe, że podczas procesu zmiany rozmiaru partycji, doszło do uszkodzenia (zagubienia) ważnych plików systemowych, przez co teraz komputer nie chce się uruchomić. Jeżeli poznamy treść błędu, to będziemy mogli zdziałać więcej.

1 polubienie

udalo mi sie zrobic zdjecie blue screena, zaraz wysle

https://m.fotosik.pl/zdjecie/894a07ac03480955

Czy masz dostęp do sprawnego komputera z internetem?
Jaki był system zainstalowany oraz jaki system plików?

1 polubienie

Uszkodzone pliki rejestru. Na całe szczęście da się to naprawić.
Na początek spróbuj za pomocą płyty instalacyjnej wykonać naprawę systemu.

Dołącz link do zdjęcia do pierwszego postu (opcja EDYTUJ).

1 polubienie

Nie ma pewności co do stanu dysku. Skąd wiesz że jedynie do plików rejestru jest brak dostępu?
Dalsze operacje na dysku mogą uczynić odzysk niemożliwym, lub zwielokrotnić cenę odzysku w labie.

1 polubienie

@SlawekB44
mam dostep do laptopa
system operacyjny - vista
system plikow - tzn?

Użyj płyty i spróbuj opcji automatycznej naprawy systemu. Nic Cię to nie kosztuje.

1 polubienie

Rozmiary partycji planowalem zmienic, bo chcialem wgrac win10, dysk C mialem prawie zapelniony, to chcialem zrobic te okolo 20gb wolnego na nowy system a reszte sformatowac (win 10 edukacyjny, chyba najwieksza wersja). Co kluczowe chcialem zachowac dane z faktur, ktorych nie moge stracic.

@Silhouette
wtedy nie strace zadnych danych?

System spróbuje naprawić problem, poprzez przywrócenie pliku rejestru. Nie będzie robił nic z Twoimi danymi. Jeżeli nie będzie mógł tego naprawić, to Cię poinformuje. Napisz mi na priv z jakiego województwa jesteś.

1 polubienie

Zapomnialem dodac ze na zalaczonym przeze mnie zdjeciu, wartosc cos tam “crash dump” rosnie od 60, a konczy sie na 100, co widac na blue screenie

@adistofer

Screeny można dodawać bezpośrednio w postach, nie trzeba zewnętrznych wrzutek. (jak piszesz post to wystarczy kliknąć ten mały przycisk…)

@darek719
pisząc na telefonie chyba nie ma takiej opcji

System plików : Fat, Ntfs itp
Nie rób ŻADNYCH napraw albo pożegnasz się z danymi.
Pobierz i wypal płytę cd, nagraj pena rufusem.
Hiren’s BootCD 15.2
http://www.hirensbootcd.org/download/

boot z płyty > mini winXP
Sprawdź widoczność i dostęp do dysku.
Odczytaj i pokaż SMART dysku.

1 polubienie

Skoro system się ładuje na tyle, że jest w stanie stwierdzić brak plików, to najwidoczniej dostęp do dysku jest. Nie sądzisz? odczyt smart? Po co Ci odczyt SMART? Zabierasz się do tego od doopy strony :slight_smile:

1 polubienie