Zmiana rozmiaru partycji

Użyj płyty i spróbuj opcji automatycznej naprawy systemu. Nic Cię to nie kosztuje.

1 polubienie

Rozmiary partycji planowalem zmienic, bo chcialem wgrac win10, dysk C mialem prawie zapelniony, to chcialem zrobic te okolo 20gb wolnego na nowy system a reszte sformatowac (win 10 edukacyjny, chyba najwieksza wersja). Co kluczowe chcialem zachowac dane z faktur, ktorych nie moge stracic.

@Silhouette
wtedy nie strace zadnych danych?

System spróbuje naprawić problem, poprzez przywrócenie pliku rejestru. Nie będzie robił nic z Twoimi danymi. Jeżeli nie będzie mógł tego naprawić, to Cię poinformuje. Napisz mi na priv z jakiego województwa jesteś.

1 polubienie

Zapomnialem dodac ze na zalaczonym przeze mnie zdjeciu, wartosc cos tam “crash dump” rosnie od 60, a konczy sie na 100, co widac na blue screenie

@adistofer

Screeny można dodawać bezpośrednio w postach, nie trzeba zewnętrznych wrzutek. (jak piszesz post to wystarczy kliknąć ten mały przycisk…)

@darek719
pisząc na telefonie chyba nie ma takiej opcji

System plików : Fat, Ntfs itp
Nie rób ŻADNYCH napraw albo pożegnasz się z danymi.
Pobierz i wypal płytę cd, nagraj pena rufusem.
Hiren’s BootCD 15.2
http://www.hirensbootcd.org/download/

boot z płyty > mini winXP
Sprawdź widoczność i dostęp do dysku.
Odczytaj i pokaż SMART dysku.

1 polubienie

Skoro system się ładuje na tyle, że jest w stanie stwierdzić brak plików, to najwidoczniej dostęp do dysku jest. Nie sądzisz? odczyt smart? Po co Ci odczyt SMART? Zabierasz się do tego od doopy strony :slight_smile:

1 polubienie

Nie sądzę.
Może więcej czytaj a mniej pisz. Jak nauczysz się podstaw diagnostyki to z pewnością Ci nie zaszkodzi. Również informacja co to jest SMART dysku i do czego służy.
Z pewnością jesteś skłonny zapłacić za ewentualną wizytę w labie?

1 polubienie

Zmiana rozmiaru partycji w przyszłości:

  1. można użyć narzędzia systemowego,

lub można użyć popularnego programu

2 polubienia

@SlawekB44
oczywiscie wolalbym uniknac kosztow

Jeśli uzyskasz dostęp do partycji z bootowalnego nośnika (Hirens, linuks, Strelec), to skopiuj dane na inny nośnik. Jeśli brak dostępu napisz jakiego Live CD użyłeś i co jest widoczne na dysku.

1 polubienie

Dobra, dzieki wszystkim, popróbuję i dam znać

takie cos wyskakuje jak klikam F8:
https://m.fotosik.pl/zdjecie/be7950f272aee2d7

1 polubienie

To jest menu rozruchu płyty głównej.
Aby z niego skorzystać, nagraj najpierw płytę instalacyjną.
Z płyty wybierzesz opcję naprawy.

1 polubienie

Dobra, póki nie mam dostępu do płytki, lecę na ryzyku, udało mi się odpalić system w trybie awaryjnym, prześlę co jest mi potrzebne, poeksperymentuje, a jak mi się nie uda to zainstaluję nowego windowsa. Jutro dam znać co i jak

1 polubienie

Fakt, że system uruchomił się w trybie awaryjnym świadczy o tym, że komputer da się przywrócić do pełni sprawności. Instalacja nowego systemu przebiega tak samo, jak jego naprawa, tylko trwa o wiele dłużej i wymaga ponownej konfiguracji. Jak już będziesz korzystał z płyty instalacyjnej, to zamiast przycisku ZAINSTALUJ TERAZ naciśnij NAPRAW. Możesz zaoszczędzić dużo czasu i problemów. Jak się nie uda, to zawsze możesz system przeinstalować później.

1 polubienie

Ja za odzyskanie danych z dysku 1 TB zapłaciłem 900 zł - to tak dla informacji. Ja bym to zrobił za pomocą System Rescue CD, wiele razy już mi pomógł. A przypadkiem po naciśnięciu F8 nie pojawia się menu z opcją Ostatnia dobra konfiguracja (czy jakoś tak)

Tutaj zobacz Montowanie partycji NTFS w celu skopiowania danych na USB

Spróbuj zrobić to z System Rescu CD - ma wszystkie potrzebne narzędzia w tym gparted do zarządzania partycjami, mc menedżer plików, 3g-NTFS do systemu plików NTFS. Jak nie będziesz czegoś wiedział to na pewno ktoś pomorze. No chyba, że wolisz np. z Ubuntu, który montuje partycje automatycznie, ale waży ponad 1,5 GB

1 polubienie

Dziekuje wszystkim za udzielenie odpowiedzi, udalo mi sie odzyskac wszystkie dane bez zadnych kosztow metoda prob i bledow. Kiedy udalo mi sie odzyskac najwazniejsze dane nie balem sie ryzyka i odzyskalem wszystko.
Szczegolne podziekowania dla silhouette za najwieksze zaangazowanie.
Temat do zamkniecia