Zmiana rozmiaru pliku stronicowania bez konieczności restartu

Czy jest jakiś program pozwalający zmieniać wielkość pliku stronicowania bez konieczności restartu komputera? Ewentualnie jakiś inny sposób? Mam mało miejsca na dysku i dość często muszę to robić (czasem potrzeba więcej RAM-u, czasem więcej miejsca na dysku). Mój system to Windows Vista.

Zdaje się (info z netu), że po zwiększeniu pliku stronicowania nie trzeba robić restartu, w przeciwieństwie do zmniejszenia.

 

Może warto, żebyś zobaczył, czy nie masz dysku zawalonego jakimiś starymi rzeczami (np. w folderze TEMP, pamięciach podręcznych przeglądarek), może za dużo punktów przywracania, czy niepotrzebny plik hibernacji.

Zobacz tutaj: http://forum.dobreprogramy.pl/co-mog%C4%99-usun%C4%85%C4%87-%C5%BCeby-zwolni%C4%87-miejsce-t502537/

 

SpaceSniffera odpal z prawokliku jako administrator.

O ile wiem, nie ma. Natomiast, żeby mieć “święty spokój” z plikiem stronicowania, powinieneś go ustawić na stałe (na “sztywno”), czyli Rozmiar niestandardowy, początkowy i maksymalny taki sam , równy np. 2048 MB (zależy nieco od wielkości zamontowanej pamięci RAM).

Może przeczyść komputer tak jak ja niedawno  :-), wiem że u mnie to XP, ale raczej podobnie powinno być.

http://forum.dobreprogramy.pl/co-mogę-usunąć-żeby-zwolnić-miejsce-t502537/

  1. Przeczyść Odkurzaczem

  2. Jak nie będzie błędów to usuń kopie zapasowe z Odkurzacza

  3. Przeczyść CCleanerem

  4. Jak Ci nie są potrzebne to usuń punkty Przywracania systemu

  5. Usuń zawartość %Temp% i pliki cookies  jeżeli nie zrobiły tego programy

  6. Jeżeli używasz m.in. Chrome lub Opery zostawiają one na dysku swoje poprzednie wersje instalując nowsze w innym katalogu (stare usuń)

  7. Możesz wyłączyć hibernację, doda kilka GB.

 

No i zakup RAM-u może pozostać alternatywą, ale jeżeli zwolni Ci się kilka GB to możesz zwiększyć plik stronnicowania na stałe.

Niestety, nic już nie mogę więcej usunąć z dysku. Wszystko, co się da, jest regularnie czyszczone (przeglądarki czasem nawet po kilka razy dziennie). Z hibernacji korzystam, więc nie mogę z niej zrezygnować.

 

Plik stronicowania mam ustawiony “na sztywno” (1024 MB przy 1,5 GB RAM - czyli i tak mniej niż zalecane). W razie gdy potrzebuję więcej miejsca na dysku, muszę go zmniejszać. Pamięć mogę rozbudować jeszcze max. o 0,5 GB - więcej nie obsłuży mój komputer. W sumie dużo to nie da.

 

Cóż, jeśli nie znajdę odpowiedniego programu, pozostanie dalej bawić się w restarty komputera. W każdym razie dzięki za rady :slight_smile: