Zmiana sprzętu i nieważny klucz

(Tomaszzz89) #1

Witam, otóż zaktualizowałem sobie bios, podkręciłem procesor i od tej pory system chce ponownej aktywacji, że niby nowy sprzęt mi wykryto. Wyjmowałem też procesor na chwile dziś. Wszystko byłoby ok gdyby stary klucz działał a niestety tak nie jest. Zwraca błąd: Serwer ustalił, że nie można użyć określonego klucza produkty. Kod: 0xC004C008.

co w tej sytacji robić? System mam z MSDNAA i nie chce mi się ściągać kolejnej paczki z systemem, tylko po to, żeby klucz mieć.

(system) #2

obniż taktowanie procesora do wartości nominalnej ( takiej jaka była przy aktywacji ) powinno pomóc a jeżeli nie to aktywuj go jeszcze raz dzwoniąc do Microsoftu.

(Tomaszzz89) #3

Trochę dziwne bo teraz system znowu widzi, że mam 2,1 Ghz, a w Everescie mam ze 2,6 GHz- co jest prawdą no i komunikaty zniknęły.

(djDziadek) #4

Witam, jak już kiedyś na tym forum ktoś mądry napisał (ja :slight_smile: po długich rozmowach z technikami MS), system WIN 7 jest przypisany do procesora a i wersje są jedno lub kilku procesorowe, jeśli zmieniłeś taktowanie procesora po aktywacji systemu, WIN rozpoznał twój procek jako nowy i stąd schody.

Jeśli (jak piszesz) masz licencję z MSDN-a powinieneś mieć możliwość generowania samych kluczy bez potrzeby ściągania całego obrazu systemu, klucze nie są wpisane w obraz systemu na MSDN-ie.

Po przywróceniu defaultowej częstotliwości procka, system go rozpoznał ponownie i dlatego zniknęły ci komunikaty.

Co do overclockingu na WIN 7 - polecam sprawdzić na starszym systemie jak mocno da się wykręcić i dopiero instalować WIN 7 :), bądź nabyć wersję wieloprocesorową.

Pozdrawiam.

(Tomaszzz89) #5

NA XP-ku też maksimum było 2,6 Ghz dla mojego proca. Dalej nie szedł, pewnie przez to że moja płyta główna nie oferuje zbyt zaawansowanych opcji dla O/C.

A z tym procesorem to było tak:

Normalnie jak go podkręcam to zarówno w BIOS jak i w danych z Everesta OC jest widoczny, natomiast we właściwościach komputera dalej widnieje wartość 2,1 Ghz AMD Athlon X2.

Podczas czyszczenia kompa, zachciało mi się na chwile wyjąć proca. Po zmontowaniu system zaczął widzieć te 2,6 Ghz i zaczęło się nagabywanie wujka Billa :smiley:

Ale wystarczyło zresetować BIOS, ponownie podkręcić i winda dalej pokazuje, że mam 2,1 Ghz i mam spokój.

To tak na przyszłość jak w takim razie pobrać nowy klucz? Bo logując się na MSDNAA mam listę produktów, które mogę sobie pobrać i nic więcej, a jak wybieram 7 x64 to wyświetla mi sie obecny klucz i nie widać opcji dla wygenerowania nowego.

(djDziadek) #6

Nie pamiętam dokładnie, ale Studenci mają dostęp chyba do jednego klucza, niestety, postaram się to sprawdzić i dam ci znać :slight_smile: