Zmiana statusu partycji


(M Gnap) #1

Witam.

Miałem na dysku zainstalowany system Windows XP. Niestety, musiałem go sformatować i zainstalować Windows 7. Instalacja odbyła się bez problemu. Jednak przy uruchomianiu komputera wyskakuje mi Menadżer botowania systemu, mimo że na dysku mam zainstlowany tylko jeden system. Po odpaleniu Windowsa 7 musiałem nadać literę na drugiej partycji ponieważ była ukryta. Okazuje się że partycja druga jest partycją systemową i teraz pytanie jak ją zmienić na zwykłą.

Po krótce:

  • Chciałbym mieć dwie normalne partycje (pierwsza na której jest system wraz z programami, druga pozostałe pliki)

  • Chciałbym by nie wyskakiwał menadżer botowania systemu (podejrzewam że po zmianie statusu menadżer sam się "usunie").

beztytuukuyf.png

Pozdrawiam.


(Jasiek.w) #2

Do samego usunięcia wpisu w menedżerze bootowania wystarczy : http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Pro ... 12231.html, ale ty musiałbyś zrobić parządek z partycjami i od nowa instalować Windows 7 - ta ukryta 1,46GB to napewno jest ci niepotrzebna - system masz na dysku logicznym i tak w przypadku Windows 7 może być, ale rozruch masz na dysku C:, i to też tak powinno być.

Możesz tym programem : http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html - usunąć niepotrzebne partycje - założyć dwie wg własnego uznania i od początku zainstalować na C: Windows 7 - i tyle.