Zmiana systemu na Windows 7

Witam,

 

w zwiazku z tym, że XP nie jest już wspierany postanowilam kupić Window 7 na mojego PC.

Jednak nie jestem eksprtem w tej dziedzinie i nie wiem na co zwracac uwagę przy kupnie systemu. Widzę, że niektóre wersje Windows 7 opisane są dodatkowo jako wersja OEM. Co to za wersja? Na co powinnam zwracac uwage przy kupnie ? 32 czy 64 bity, czy to zależy od mojego kompa na jakiego mam sie zdecydować ?

Czy musze dokupić również RAM czy to wystarczy ?

 

Podaje parametry mojego PC:

Fujitsu Simens.

Procesor: Intel® Core 2 Quad CPU, Q6600 2,4 GHz (4 CPUs)

2048 MB RAM

 

z góry dzięki za porady

A.S.

 

http://bit.ly/1glV2qk

http://bit.ly/1glVBR5

Do Win7 to RAMu masz trochę za mało. Mam Win7 64bit i mam 4GB Ram i to jest wystarczające dla mało wymagającego użytkownika.

Win7 32bit to może by ci chodził zadowalająco zależy jakie masz oczekiwania.

Co do OEM czy też Box. Wersja OEM jest formalnie przeznaczona tylko na jeden komputer to znaczy kupujesz go instalujesz aktywujesz i od tej chwili jest przypisana do tego komputera.

Kupując po czasie inny komputer nie zainstalujesz już tego Windowsa na nim.

BOX można dowolnie przenosić z komputera na inny oby tylko jednocześnie nie korzystać na większej ilości komputerów niż przewiduje licencja.

Jest też wiele tematów w internecie jakie mogą być problemy przy dokupowaniu części a szczególnie przy zakupie nowej płyty głównej…   

sorry ale po co jest forum skoro mnie odsyłasz do google ?

RAMu zawszę moge dołożyć…to nie jest problem :wink:

generalnie chodzi mi o to czy poza RAMem musze na coś szczególnego zwrócic uwagę…

a jeśli zajdzie potrzeba formatowania, to czy będzie można jeszcze raz wykorzystać wersje OEM ?

i czy jest różnica między OS na laptopa i na PC ?

Areh odesłał cie do Google bo to jest najrozsądniejsze :slight_smile:

Jeżeli napisałem ci że OEM jest przypisany do danego komputera na którym go zainstalowałeś i aktywowałeś to ta odpowiedź powinna wystarczyć w 100%

Każdy wie (nawet Microsoft) że reinstalacja systemu na tym samym komputerze jest oczywistą czynnością którą możesz wykonywać nawet codziennie :slight_smile:

 

Jeżeli masz legalnego WinXP to warto się zainteresować czy ci wystarczy licencja typu Upgrade czyli uaktualnienie bo to trochę taniej niż nowa licencja

 

Co do laptopa lub PC to też nie ma żadnej różnicy

Mam słabszego PC-ta(E4300, 2GB RAM, Asus 7300GT 256MB 128bit) i W7 Home Premium śmiga jak marzenie, włącznie z grami, więc się nie zgodzę, że to za mało dla Windows 7.

OK dzieki za odpowedź.

Dla Was jest to oczywistą oczywistością. Jednak po to jest forum, żeby zadawać pytania i dostawać odpowiedzi, a nie mądrować się że jest google. Google zawiera mnóstwo śmieci i jesli ktoś ma wiedzę, to potrafi z tych śmieci wyciągnąć wartościowe rzeczy a jeśli ktoś jej nie ma to może dowiedzieć się bzdur.

A Ty pytałeś o rzeczy tak banalne, że najpierw powinieneś skierować się do Googla’a i odpowiedź znalazłbyś w kilkanaście sekund.