Zmiana taskbara

Wiecie może czy istnieje możliwość zmiany wyglądu tego nowego taskbaa na wersję z windows vista??? Znalazlem program iconized ale jednak nie działa on z buildem 7000.

Wyglądu Visty w pełni nie uzyskasz, ale możesz zrobić tak:

Prawy przycisk na pasek zadań->Properties->zaznaczasz opcję “Use small icons”. Pasek zmniejszy się o połowę i będzie podobny do tego z Visty. :smiley:

skoro mowa o tym pasku na dole to dolacze sie

Czy da sie jakos zmienic aby przycisk “pokaz pulpit” byl tak jak w Viscie (obok ikonki winz lewej strony ekarnu) a nie tak jak w win7 kolo zegarka ?

Ciekawe czy jest sposób na włączenie klasycznego menu start bo ten nigdy nie przypadnie mi do gustu. Może jakaś zmiana w rejestrze i/lub skopiowanie pliku explorer.exe z Visty ?

sprawdzałeś tu czy jest plik stylu klasycznego: c/windows/resources/themes?

Z tego co się orientuje, to chyba nie ma mozliwości wyboru klasycznego menu start. Moim zdaniem dobrze. Nowy system, to i nowa szata graficzna a nie epoka Win95. Co do samego interfejsu, to ja znalazłem pewien błąd. Odkąd zainstalowałem Live Mesha, bo synchronizuje lapka z PC’tem, oraz mam jeden folder zsynchronizowany z moją narzeczoną, to kiedy otwieram dowolne okno eksplorera, cały interfejs aero robi mi się czarny w sensie otoczki dookoła okien, oraz pasek i menu start. Pokażę jak to wygląda:

http://sfpueg.bay.livefilestore.com/y1pMlbvbiDibbYO9BSZucCyQeQdW2jVD6LVJ8jIHMS3wtf7twCljeSGkzRrhOooNKlqTXukQ961E78y53Q1joj65w/Untitled.jpg

Dodam, że później jak wchodze w opcje wyglądu i znowu zmieniam na jakiś dowolny schemat, to wygląda normalnie, lecz jak tylko otworzę np Mój Komputer, to spowrotem mam czarny interfejs. WIe ktoś czemu tak się dzieje?

bo to beta więc wszystko możliwe…

klasyczne menu start (nie pasek) z tego co wiem nie zostało usunięte; ppm w menu start/własciwości/dalej nie wiem dokładnie bo 7 nie mam jeszcze ale 7 bardzo się interesuje…

No właśnie ja mam i wiem że nie da się wybrać klasycznego. :slight_smile:

ok, gdzieś czytałem że jest jeszcze…

w sumie to dbrze że go wywalili, oby tylko nie wrócił pużniej…

Bardzo dobrze. Nareszcie skończy się jeden staroć. Gdy ktoś używa stylu klasycznego menu Start, to mnie krew zalewa- nic nie mogę tam odnaleźć (w menu Start 7 i Visty po prostu wklepuję nazwę programu i mam). Następnym krokiem powinno być usunięcie całego stylu klasycznego.

Nie zgodzę się z Tobą, po co go usuwać, jest maleńki więc niech sobie zostanie, każdy ma prawo mieć możliwość wyboru, a jak chce mieć nowszy system a nie chce przy tym wymieniać komputera to ten styl jest w sam raz, osobiście już dawno z niego nie korzystam, ale nie widzę sensu go likwidować, to taki jakby korzeń systemu, pamiątka po początkach, element sentymentalny dla niektórych osób :wink: Poza tym, to ta siódemka jest bardzo fajna i jak nic nie skopią to fajna zostanie.

Korzeń? Dziękuję za taką kanciatą, paskudną pamiątkę. Sentymenty w komputerach bywają złe.

Ten styl po prostu nie pasuje do systemu XXI wieku i powinien być w końcu usunięty. Jak ktoś ma za słabą maszynę, to jest za przeproszeniem jego problem (dla słabszych komputerów jest Aero Express- ten podstawowy- sam używam, bo mam za slaby komputer, by włączyć Aero Glass). Jaka jest radość korzystania z nowego systemu, gdy zwykły XP wygląda wtedy lepiej?

Choćby nowsze technologie, mniej dziur, frajda że ma się nowszy system oraz chociaż “softwarowe” bycie na czasie. Z tym korzeniem to trochę przesadziłem, ale jeśli nie przeszkadza a ktoś taki styl lubi to poco go usuwać, zawsze też może służyć jako przypomnienie od czego się odbiliśmy :wink:

To już jak dla mnie jego problem i jego braku gustu. Po prostu po jakimś czasie trzeba zmienić przyzwyczajenie.

To zacznij też jeździć maluchem, jako przypomnienie, od czego się odbiliśmy. :stuck_out_tongue:

Dodane 08.01.2009 (Cz) 22:16

Styl klasyczny nie przynosi prawie żadnego wzrostu wydajności. Jak nie ma Aero Glass jest Aero Express (inna nazwa “Podstawowy Windows Vista (7)”) :smiley:

Pracuję w dość dużej instytucji. Jeżeli podłączę komuś maszynę z 7 bez klasycznego wyglądu to będę musiał stać nad kimś i co chwilę mu podpowiadać. A w pracy mam jeszcze inne rzeczy do roboty. Czyli paraliż mojej pracy. Będę musiał zostawać po godzinach, żonie się wścieknie, dziecko nie będzie poznawać itp. Klasyczny styl jest wygodniejszy, bardziej przejrzysty, mniej pstrokaty i nie przeładowany bajerami. Ale to wszystko kwestia gustu. Jedni wolą kobiety z dużym biustem, a inni z małym.

Oczywiście, styl klasyczny jest potrzebny, w viście przejście na styl klasyczny zwalnia ci z 50MB z RAMu.

Live Mesh namieszał

żeczywiście baaardzo dłużo…

nawet dla tych którzy mają 512MB (minimum do wystartowania) to mało :wink: choć 10% ihmo :wink:

Po 1. Seven wystartuje nawet na 256MB RAMu nie musi miec 512MB

Po 2. Styl klasyczny jest tak potrzebny jak przeglądarka (internetowa) na komputerze - możesz go bez niej używać, ale nie zrobisz nic w necie, tak samo jest w ze stylem klasycznym, można bez niego żyć ale tak na prawdę to podstawa.

Po 3. Co kogo obchodzi czy gdzieś w opcjach wyglądu jest styl klasyczny, czy to jest jakiś problem?

Po 4. Dobrze że nikt z was nie ma na to wpływu :stuck_out_tongue: