Zmiana timingów i wybór DDR2

(Syl242) #1

Witam !

Składam nowego kompa z prockiem Athlon 3500+ AM2 i mam problem z wyborem pamięci RAM, bo mają być one przyszłościowe tzn. za kilka miesięcy będą pracować z prockiem dwurdzeniowym. W związku z tym mam pytanie które pamięci wziąść najlepiej, bo myślę o tych:

• DDR2 2x512MB PC-800 Goodram Pro CL 5 5-5-15 -449 zł

• DDR2 2x512MB PC-800 GeIL CL 5- 498 zł

Oba modele z radiatorami.

Ponadto czy ktoś zmniejszał na takich pamięciach timingi do CL4 lub CL3 i wie jak to zrobić ?

Z jaką prędkością pamięci pracuja z Athlonem 3500+ AM2?

(McDracullo) #2

z 667 nominalnie ale dwujajowiec ma już 800 więc lepiej zaopatrzeć się w takie pamiątki

Ja polecam PDP Patriot :wink:

A co do procka to wziąąłbym 3000+ kręci się lepiej, jest tańszy i biroąc pod uwage że chcesz wymienić CPU na x2 rozsądnym było by wziąć teoretycznie słabszego procka.

(system) #3

Na twoim miejscu nie kupowałbym teraz kompa jak za kilka miesięcy chcesz zmienić procesor na dwurdzeniowy.

Chyba, że nie masz kasy, a kompa potrzebujesz na gwałt. Jeśli tak to kup płytę pod intela, żeby za te kilka miesięcy postawić na nim procesor z serii Core 2 Duo, a teraz wsadź do niego jakiegoś taniego celerona.

Jak masz kasę to kup teraz Core 2 Duo E6300 - bardzo przyszłościowy procesor, wydajniejszy od produktów AMD, ludzie podkręcają go do nawet do ~2,8 Ghz :o

(Skipper9195) #4

Ja bym brał GoodRam Pro 800-setki, te na kościach D9 pięknie sie kręciły przy umiarkowanym v, ale trudno je już dostac, mimo wszytsko wziąłbym własnie te

2,8ghz to norma na stock v :!:

(Aficio32) #5

Ja się przykleję do tematu. Czy ktoś już podkręcał tego conroe E6300?

Nie wiem czy to wina mojej płyty głównej , ale ja nic nie pofikałem i jadęna nominalnych parametrach.

Może ktoś podpowie jak go podkręcić , że by osiągnąć wspomniane 2,8 Mhz? :o

(system) #6

afcieo :

Po podkręceniu E6300 osiągnął wydajność E6700 :slight_smile:

(Aficio32) #7

To ja wiem . Tylko jak to zrobić na mojej płycie? :o

(Skipper9195) #8

Chłopie masz fajną płytke i sie pytasz jak to zrobić?? Niemasz pojęcia o OC czy co?? Jak to zrobić....heh, wchodzisz do biosu i kręcisz a potem faza testów itd.

(Aficio32) #9

Płytka , wiem , że jest fajna. Próbowałem kręcić , ale po podniesieniu FSB minimalnie , komp się wiesza i nie odpala windy. Dopiero reset biosu pomaga.

Ale coś się doczytałem , że jest nowa wersja biosu do tej płyty , która pozwala na podkręcanie zobaczymy , spróbuję jeszcze raz.

Ale jeżeli , ktoś ćwiczył podkręcanie na płycie gigabyta , a najlepiej na moim modelu to proszę o wskazówki " jak do prostego chłopa". Będę wdzięczny.

(system) #10

Tu jest całkiem świeży test

i jak widać podobny model Gigabyte się kręci całkiem nieźle , nadzieja w twoim nowym biosie

(Syl242) #11

Też to rozważałem, ale komp ma być do gier(przde wszystkim Enemy Territory: Quake Wars), więc wystarczy mi średni Athlon 3500+ i płyta główna z SLI z 2x7600 gt, ale zanim ta gra wyjdzie to minie trochę czasu i może poczekam kiedy będą znane wymgania sprzętowe. :smiley:

Czy ktoś może polecić dobrą płytę główna do Core2 Duo z SLI z dużymi zakresami zmiany napięcia dla Pamięci i CPU oraz zmiany zakresu szyny FSB, aby można było jak najlepiej podkręcać proca ?

(system) #12

Jakby Ci sie chciało to przejrzeć to napewno znajdziesz to o co pytasz

:mrgreen:

(Wojtanos) #13

Indyk myślał o niedzieli... :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #14

aficio zaproś mnie i wigusa. :mrgreen:

Akurat w opłowie drogi między nami.. Warszawa! :mrgreen:

(Aficio32) #15

Zapraszam!

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 18:36

Mam jeszcze jeden problem. Znowu podkręcałem mojego proca.

Hmmm. Próbowałem , ale nic . Po zmianie ustawień owszem przy pierszym oknie , gdzie wyświetla się nazwa biosu i karty pokazuje np. 2,62 Ghz ale za chwilę wraca wszystko do normy i pokazuje 1,86x266 i komp się normalnie uruchamia . Napięć nie ruszłem bo się trochę boję. Czy przyczyną mogą być te pamięci Twinmosa 677Mhz CL5, które mam zainstalowane?

(Syl242) #16

bez podniesienia napięcia to się raczej nie obejdzie, a timngi pamięci zmień do 3-3-3-9 i tylko 667 MHz do dwurdzeniowca ?!

(Aficio32) #17

No właśnie , chyba muszę się rozejrzeć za czymś nowym . Jakie pamiątki polecacie 800 w miarę tanie ale dobre do o/c.

Jak się zmienia te timingi ( tak krok po kroku).?

(McDracullo) #18

Jakieś PDP Patriot :slight_smile:

Książka do płyty głównej i rozdział BIOS.