Zmiana timingów i wybór DDR2

Witam !

Składam nowego kompa z prockiem Athlon 3500+ AM2 i mam problem z wyborem pamięci RAM, bo mają być one przyszłościowe tzn. za kilka miesięcy będą pracować z prockiem dwurdzeniowym. W związku z tym mam pytanie które pamięci wziąść najlepiej, bo myślę o tych:

  • DDR2 2x512MB PC-800 Goodram Pro CL 5 5-5-15 -449 zł

  • DDR2 2x512MB PC-800 GeIL CL 5- 498 zł

Oba modele z radiatorami.

Ponadto czy ktoś zmniejszał na takich pamięciach timingi do CL4 lub CL3 i wie jak to zrobić ?

Z jaką prędkością pamięci pracuja z Athlonem 3500+ AM2?

z 667 nominalnie ale dwujajowiec ma już 800 więc lepiej zaopatrzeć się w takie pamiątki

Ja polecam PDP Patriot :wink:

A co do procka to wziąąłbym 3000+ kręci się lepiej, jest tańszy i biroąc pod uwage że chcesz wymienić CPU na x2 rozsądnym było by wziąć teoretycznie słabszego procka.

Na twoim miejscu nie kupowałbym teraz kompa jak za kilka miesięcy chcesz zmienić procesor na dwurdzeniowy.

Chyba, że nie masz kasy, a kompa potrzebujesz na gwałt. Jeśli tak to kup płytę pod intela, żeby za te kilka miesięcy postawić na nim procesor z serii Core 2 Duo, a teraz wsadź do niego jakiegoś taniego celerona.

Jak masz kasę to kup teraz Core 2 Duo E6300 - bardzo przyszłościowy procesor, wydajniejszy od produktów AMD, ludzie podkręcają go do nawet do ~2,8 Ghz :o

Ja bym brał GoodRam Pro 800-setki, te na kościach D9 pięknie sie kręciły przy umiarkowanym v, ale trudno je już dostac, mimo wszytsko wziąłbym własnie te

2,8ghz to norma na stock v :!:

Ja się przykleję do tematu. Czy ktoś już podkręcał tego conroe E6300?

Nie wiem czy to wina mojej płyty głównej , ale ja nic nie pofikałem i jadęna nominalnych parametrach.

Może ktoś podpowie jak go podkręcić , że by osiągnąć wspomniane 2,8 Mhz? :o

afcieo :

Po podkręceniu E6300 osiągnął wydajność E6700 :slight_smile:

To ja wiem . Tylko jak to zrobić na mojej płycie? :o

Chłopie masz fajną płytke i sie pytasz jak to zrobić?? Niemasz pojęcia o OC czy co?? Jak to zrobić…heh, wchodzisz do biosu i kręcisz a potem faza testów itd.

Płytka , wiem , że jest fajna. Próbowałem kręcić , ale po podniesieniu FSB minimalnie , komp się wiesza i nie odpala windy. Dopiero reset biosu pomaga.

Ale coś się doczytałem , że jest nowa wersja biosu do tej płyty , która pozwala na podkręcanie zobaczymy , spróbuję jeszcze raz.

Ale jeżeli , ktoś ćwiczył podkręcanie na płycie gigabyta , a najlepiej na moim modelu to proszę o wskazówki " jak do prostego chłopa". Będę wdzięczny.

Tu jest całkiem świeży test

http://pclab.pl/art21863.html

i jak widać podobny model Gigabyte się kręci całkiem nieźle , nadzieja w twoim nowym biosie

Też to rozważałem, ale komp ma być do gier(przde wszystkim Enemy Territory: Quake Wars), więc wystarczy mi średni Athlon 3500+ i płyta główna z SLI z 2x7600 gt, ale zanim ta gra wyjdzie to minie trochę czasu i może poczekam kiedy będą znane wymgania sprzętowe. :smiley:

Czy ktoś może polecić dobrą płytę główna do Core2 Duo z SLI z dużymi zakresami zmiany napięcia dla Pamięci i CPU oraz zmiany zakresu szyny FSB, aby można było jak najlepiej podkręcać proca ?

Jakby Ci sie chciało to przejrzeć to napewno znajdziesz to o co pytasz

http://pclab.pl/art21863.html

:mrgreen:

Indyk myślał o niedzieli… :stuck_out_tongue:

aficio zaproś mnie i wigusa. :mrgreen:

Akurat w opłowie drogi między nami… Warszawa! :mrgreen:

Zapraszam!

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 18:36

Mam jeszcze jeden problem. Znowu podkręcałem mojego proca.

Hmmm. Próbowałem , ale nic . Po zmianie ustawień owszem przy pierszym oknie , gdzie wyświetla się nazwa biosu i karty pokazuje np. 2,62 Ghz ale za chwilę wraca wszystko do normy i pokazuje 1,86x266 i komp się normalnie uruchamia . Napięć nie ruszłem bo się trochę boję. Czy przyczyną mogą być te pamięci Twinmosa 677Mhz CL5, które mam zainstalowane?

bez podniesienia napięcia to się raczej nie obejdzie, a timngi pamięci zmień do 3-3-3-9 i tylko 667 MHz do dwurdzeniowca ?!

No właśnie , chyba muszę się rozejrzeć za czymś nowym . Jakie pamiątki polecacie 800 w miarę tanie ale dobre do o/c.

Jak się zmienia te timingi ( tak krok po kroku).?

Jakieś PDP Patriot :slight_smile:

Książka do płyty głównej i rozdział BIOS.