Zmiana uprawnień użytkownika

Witam

Posiadam Windows 7 i potrzebuje pomocy związanej z uprawnieniami.

Wszedłem we właściwości partycji E:\ i w zabezpieczeniach odmówiłem użytkownikom wszystkich praw. Następnie chciałem z poziomu administratora wejść na ten dysk i ukazał mi się komunikat odmowa dostępu.

Początkowo właścicielem pratycji był SYSTEM ale teraz nie wiem jak to przywrócić i ustawiłem tymczasowo Administratorów jako właściciela. Po tej zmianie mogłem już dawać uprawnienia i przydzieliłem je użytkownikowi tak jak było wcześniej. Lecz te uprawnienia dotyczą jedynie partycji a nie folderów i plików na tej pratycji.

Jak mam więc ustawić żeby właścicielem pratycji był SYSTEM i jak mam przydzielić uprawnienia użytkownikowi do partycji E:\ i wszystkich plików i folderów, które się na niej znajdują.

Jeśli to coś pomorze to mogę wrzucić kilka screenów i dokładniej wytłumaczyć.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

P.S

Z właścicielem dysku sobie poradziłem. Ustawiłem na SYSTEM tak jak było.

A z ustawieniem właściciela (Administratorzy) do pozostałych plików i folderów na tej pratycji nie poradziłem sobie. Czy naprawdę muszę ustawiać właściciela do każdego pliku osobno?

Przejmowanie na własność.

http://www.tricks.com.pl/przejmowanie-n … ows-vista/

Na 2 rysunku zaznacz , "uprawnienia - na dole edytuj , w uprawnieniach dodaj użytkowników .

Dzięki problem rozwiązany. Przy zmianie właściciela nie zaznaczałem tego “Zmień właściciela dla podkontenerów i obiektów.”

Pozdrawiam