Zmiana ustawień Visty +brak dostępu w XP

Witam serdecznie.

A więc postawiłem system Vista obok starego systemu XP.

Chcą zmienić obraz konta użytkownika w Viście, aby dojść do pliku graficznego znajdującego się na partycji systemowej XP, (wyświetliło się okienko z informacją że nie ma dostępu i trzeba zmienić ustawienia, a więc podążyłem typ tropem) pozmieniałem jakieś ustawienia dotyczącą chronionych obiektów przypisując je innym “właścielom”, dzięki czemu mogłem korzystać z plików znajdujących się na dysku z XP’kiem podczas korzystania z Windowsa Vista.

Jednak po uruchomieniu systemu XP, okazało się że nie mam dostępu do swoich dokumentów a kto wie czy tylko do tego. :frowning:

Są to moje pierwsze kroki w Viscie, stąd te problemy i proszę o wyrozumiałość, bo nie od razu Rzym zbudowano, bardzo bym prosił aby ktoś mi wyjaśnił jak mam przywrócić wszelkie uprawnienia plików pod XP w Viscie (teoretycznie zostały zmienione tylko moje dokumenty do których nie mam dostępu, a jak jest w praktyce ? Nie wiadomo, wszystko wskazuje na to że to tylko ten jeden folder). Jednak prosiłbym, aby powiedziano mi jak przywrócić wszelkie prawa(mam tu na myśli, nie tylko folder moje dokumenty ale wszystkie pliki/katalogi, którym mogłem niechcący zmienić właściciela" oraz jak nadać uprawnienia korzystania z plików z partycji XP (wszystko pod Vistą) aby nie wadziło się pózniej właśnie z Xpkiem.

Jako że jestem nowym posiadaczem Windowsa Visty, bardzo proszę o wytłumaczenie krok po kroku i nie orientuję się gdzie, jakie funkcje się znajdują.

Pozdrawiam.

Jeśli będziesz miał szczęście, to będziesz miał punkt przywracania systemu po którego powrocie powinno wszystko działać :slight_smile:

Niestety owego szczęścia nie posiadam.

Rozwiązałem, pliki te zostały nadane nowemu właścicielowi w Windows Vista, przez co nie miałem do nich dostępu z poziomu xp. Ratunkiem okazał się program FJXPFileSecExt, który umożliwił mi zmianę zmiane uprawnien chronionych obiektów z poziomu XP. (dla zainteresowanych, jest też możliwość, podobnej operacji bez użycia w.w programu, jednak tylko w trybie awaryjnym.)