Zmiana Visty na Win7 problem z karta graficzną i sterownikam

Witam,

Zmieniłem wczoraj Vistę na Windowsa7 i wszystko działa jak należy natomiast mam problem z kartą graficzną (NVIDIA GeForce 8600M GT GPU). W menedżerze zadań wyświetlana jest jako “Standardowa karta graficzna VGA”. Chcąc zainstalować te sterowniki NVIDIA dostaję taki komunikat:

komunikat

Instalowałem też sterowniki chipsetu. (pierwsze z listy)

Dane sprzętu

Mam wersję 32-bitową Win7 z możliwością obsługi programów 64-bitowych. Kupując laptopa nie miałem żadnych płyt, Vistę sam sobie zgrywałem z dysku na nośniki DVD.

Zanim zainstalowałem Win7 ściągnąłem doradcę uaktualnienia Win7 i przy karcie graficznej było info że nie ma informacji na ten temat jeśli chodzi o stery, ale przecież stery jak nic są w necie do mojej karty, tylko pytanie dlaczego on ją wykrywa jako Standardową kartę graficzną VGA, a nie jako GeForce 8600M GT GPU?

?? Możesz podać więcej szczegółów?

Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź czy są w nim jakieś “kolorowe znaczki”

Chodzi o to że procesor ma możliwość obsługiwania 64 bitowych programów natomiast wersję systemu mam 32 bitową tak jak wcześniej było z Vistą.

Kolorowe znaczki są przy kontrolerze pamięci masowej, z tym też jest dziwna sprawa bo doradca uaktualnień skierował mnie na stronę ze sterownikiem, a na stronie był sterownik dla Visty, eh.

Screen z menedżera urządzeń.

2fb06345.jpg

Dodam jeszcze że laptop to Sony Vaio VGN-AR61S.

Dodane 26.08.2010 (Cz) 11:40

Problem z kartą graficzną rozwiązany, pozostał jeszcze ten kontroler pamięci masowej.

Identyfikatory jego to:

PCI\VEN_104CDEV_803BSUBSYS_9016104DREV_00

PCI\VEN_104CDEV_803BSUBSYS_9016104D

PCI\VEN_104CDEV_803BCC_018000

PCI\VEN_104CDEV_803BCC_0180

Jak ktoś by znalazł to dzięki bardzo, sam też szukam żeby nie było że się wyręczam :).

Dodane 26.08.2010 (Cz) 12:21

Już znalazłem, jak by ktoś potrzebował kiedyś to podaje linka do sterownika tego sprzętu którego identyfikatory powyżej:

http://download.xanderx.com/software/wi … ader_V.zip

Dodane 26.08.2010 (Cz) 13:48

A może jeszcze coś dopytam, może ktoś miał już taki problem i go rozwiązał. Czytałem że po instalacji Windows 7 w laptopach Sony Vaio mogą nie działać niektóre przyciski skrótów. Ja mam konkretnie model Sony Vaio VGN-AR61S, nie działa mi przycisk wysuwania napędu oraz przyciski S1 i S2, przyciski głośności i przy touchpadzie działają :).

Posłuż się tym programem http://www.vista.pl/porady/1009_device_ … reka_.html powinien pomóc.