Zmiana visty na xp w laptopie

  1. czy się w ogule da zmienić Vista na xp w laptopie

  2. jakie i skąd mam wzionąć sterowniki do tego

  3. proszę o informacje jak mam jeszcze się do tej operacji przygotować

1.Tak.

2.(

:smiley: chyba wziąć) Ze strony producenta laptopa.

3.W nowych laptopach są problemy ze znalezieniem wszystkich sterowników do XP,nie ma na stronie producenta dlatego ich znalezienie jest trudne czasem niemożliwe.Często są problemy np. ze znalezieniem sterowników do dźwięku.I przede wszystkim musisz znać dokładny model laptopa.Może Ci się przydać ten program: Everest Ultimate.

  1. Da

  2. Na stronie producenta powinny być, ale do niektórych nie ma i wtedy google…

  3. Pierw napisz jakiego masz lapka??

a mogą być jakieś problemy z usunięciem Visty z systemu ??

Chyba z komputera, bo systemem jest właśnie Vista.

Robisz format partycji systemowej (najczęściej c:) i instalujesz XP.

Witam,

Mam taki problem:

po zainstalowaniu xp znalazłem w necie (na stronie producenta oraz różne linki do rapidshare) wiekszość sterowników.

Model to: HP PAVILION DV6820EW.

problem pojawił sie w chwili gdy nie wykrywalo mi sieci, ani:

kontroler ethernet ani kontrolery sieci

Być moze instalwoalem w zlej kolejnosci poniewaz slyszalem ze jest BARDZO wazna.

Proszę o pomoc co powinienem sciagnac jakie sterowniki BYC MOZE W TYCH MOICH JEST COS NIE TAK

Oraz najwazniejsze jaka musi byc kolejnosc instalowania.

Z góry dziekuje za poswiecony dla mnie czas

bede baaaaaaaardzo zobowiazany :slight_smile:

no wlasnie pobralem ze strony hp.pl i z roznych innych stron.

Problem dotyczy zasadniczo tego ze wykrywa mi dzialajacy wireless ale nie mam kontrolerow ethernet oraz kontrolerow sieci i domyslam sie ze isntaluje w zlej kolejnosci a ciezko znalezc info jaka jest poprawna

no wlasnie pobralem ze strony hp.pl i z roznych innych stron.

Problem dotyczy zasadniczo tego ze wykrywa mi dzialajacy wireless ale nie mam kontrolerow ethernet oraz kontrolerow sieci i domyslam sie ze isntaluje w zlej kolejnosci a ciezko znalezc info jaka jest poprawna

nie rozumiem czym się kierowano tworząc Vistę czy komukolwiek jest użyteczna ??

nawet Everest nie chce mi działać na Viście

owszem tak samo jak xp, tylko na wydajnych maszynach

przydałaby się nam znajomość modelu Twojego notebooka

PS. trochę nie lubimy tu pisania postów pod postem

Zobacz tu.

Odinstaluj, oczyść rejestr zrestartuj komputer i zainstaluj ponownie sterowniki. Według mnie Vista została stworzona dla tych co lubią bajery(a nie wiedzą jak takie bajery można zainstalować na Xp’ku) lub mieli kompleks słabego kompa.:slight_smile:

ja mam laptop 3 GB ram i wydaje mi się że to wydajny komputer, nawet nie mogę użyć Everest bo mi nie działa

Spróbuj wersję portable tego programu

mam dość nerwów na dzisiaj jutro idę do sklepu komputerowego rzucę kasę na ladę i majom mi wszystko na cacy zrobić :smiley: narazie :DD

w istocie nawet w wymaganiach tego programu vista nie jest uwzględniona, ale everest nie będzie aż taki potrzebny, jeżeli podasz model laptopa. No chyba, że masz powody, żeby ukrywać przed nami tę informację…