Zmiana visty na xp w laptopie

Jestem uzytkownikiem HP Compaq V6000.

Obiecnie mam zainstalowana Viste Bussines ale chce przejsc na XP. Czy ktos moze mi powiedziec jak to zrobic ?

Pozdrawiam

Przed przystąpieniem do downgradu polecam zrobić płytki recovery systemu Windows Vista (jeżeli takowych nie posiadasz). Następnie musisz zdobyć nośnik i klucz XP Professional i go zainstalować (musisz usunąć Vistę z dysku). Po instalacji dzwonisz do konsultanta MS celem aktywacji systemu, informujesz go że zrobiłeś downgrade Visty Business do XP Pro, automat podaje Ci nowy identyfikator i tyle. Cieszysz się XPkiem :slight_smile:

Edycja:

pisząc zdobyć nośnik/klucz miałem na myśli pożyczenie od kogoś.

Wolfie ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

przypuszczam że bedziesz miał problemy z instalacją XP z powodu sterownika SATA tak jak ja :]

mozesz miec problemy z dzwiekiem a dokladnie ze zgodnoscia sterownikow :slight_smile: 8)

Nie wiem jak jest z tym laptopem, ale na kilku innych (zarówno HP jak i ASUS) pomaga przestawienie w BIOSie trybu SATA z Enhanced na Compatible.

tak wiem lecz w tych nowszych już laptopach te funkcje są poblokowane - poprostu nie ma ich w BIOS’ie, tak jak w moim lapku.

service pack 3 posiada sterowniki do sata więc 0 problemu, musisz tylko zdobyć klucz :slight_smile:

tak się składa że SP3 nie miał sterowników SATA do mojego lapka HP :]

hej, mam problem z dźwiękiem, przeinstalowałem kopa i nie mam dźwięku. pomocy