Zmiana wentylatora w zasilaczu

Posiadam zasilacz Chiefteca 450W, model 101A. Jak wszyscy wiemy ten model szefa jest bardzo sławny ze swojej głośności pracy. Ma już prawie 5 lat, więc przyszedł czas na zmianę pana wentylatora, gdyż zaczął niemiłosiernie głośno hałasować!

Pytanie jest takie -> Który wentylator będzie najbardziej odpowiedni dla tego zasilacza, żeby nie przegrzewały mu się bebechy pod obciążeniem które jest ogromne przy takim sprzęcie jaki ja mam, zasilacz pracuje na szczytach! Musi pracować najciszej jak się da!

  1. Podaj pełną specyfikację komputera.

  2. Nie ma opcji, żeby wentylator był jednocześnie super wydajny i super i cichy :wink:

Wymontuj, oczyść, otwórz zaślepkę ośki, wpuść tam kroplę oleju samochodowego, silnikowego. Zmontuj wszystko do kupy. Będzie ciszej!

t.luk ,

Po co Ci pełna specyfikacja do wymiany wentylatora w zasilaczu?

Chevan , wybierz coś sobie - http://allegro.pl/listing.php/search?sg … +zasilacza

Okej widzę, że trzeba sprostować:

Zasilacz:

-> jest odkurzony

-> posiada wentyl 120mm

-> jest cholernie głośny pod obciążeniem

@sunbeam96, proszę cię, nie chce badziewia :<

Moja propozycja -> SilentiumPC Mistral 120 albo Zephyr.

Chevan , jeśli zależy Ci na ciszy, to mam kilka propozycji:

~SilentiumPC

Zephyr

Sigma Evo

~CoolerMaster

R4-TMBB-08FK-R0

Żaden nie przekracza bariery 16dB.

A tam, może być i nawet 25 dBA, zależy mi tylko na tym, żeby nie wyło mi o jak suszarka a zarazem żeby się nie spalił zasilacz.

Jak go obciążę na 100% prawie, to wiatrak jedzie na maxa a z tyłu powietrze max 30 stopni. Czyżby 2x mniejsza prędkość obrotowa starczyła do tego, żeby zasilić taki sprzęt?

CPU: AMD Athlon II X4 630 2.8 GHz @ 3.5 GHz, 1,35V

GPU: MSI Radeon HD6850 Cyclone Power Edition (925/1200);

RAM: 2x2GB DDRII

HDD: WD Caviar 500GB;

MB: Gigabyte GA-M56S-S3;

  • SB Audigy, czytnik kart i 1 napęd DVD

Dodane 18.01.2012 (Śr) 16:41

Hmmm, Sigma Evo dość godna zastanowienia… Tylko podobno w poziomie jest głośniejsza :confused:

Czekam na dalsze propozycje!

Chevan , najlepszy byłby właśnie wentylator z obrotami zbliżonymi do poprzedniego.

Te wszystkie wentylatory są głównie do obudowy, dlatego mało rpm.

Człowieku, z tyłu zimno a wentyl na maxa przy obciążeniu zasilacza prawie 100%, bez przesady z 2,2k RPM :stuck_out_tongue_winking_eye:

Z tyłu zimno, ale jakbyś dotknął czegoś na zasilaczu to poważne poparzenie :smiley: (tylko nic nie dotykaj na zasilaczu! to przykład) Z 2,2k RPM to przesada, ale myślę że dobrze by było wziąć coś MINIMUM 1,5k RPM

A co sądzicie o tym czymś?

http://www.komputronik.pl/product/13998 … an_12.html

Moim zdaniem te zwykłe wiatraki to kiepski pomysł , bo w orientacji poziomej moga wyć !

Po ro, żeby w przybliżeniu wiedzieć co go obciąża i żeby nie dobrać zbyt słabego wentylatora :wink: Dobre i w miarę wydajne wentylatory do pracy w pozycji poziomej nie kosztują 20-30 zł a sporo więcej czego przykładem jest be Quiet! Silent Wings USC oraz Noiseblocker PL2 :slight_smile:

Potrzebowałbym coś do pracy w poziomie z przepływem minimum 60 CFM, przypominam, że zasilacz jest pod ogromnym obciążeniem.

Jakieś propozycje?

Ktoś mi kiedyś polecił ten ze względu na przystosowanie łożyska do pracy w poziomie http://allegro.pl/xthermal-btf-120-pro- … 63541.html

@ UP

Xthermale są bardzo ciche i mogą pracować w poziomie ale naprawdę do zbyt wydajnych nie należą. Dobry i w miarę wydajny mogą pracować w poziomie to tak naprawdę wydatek rzędu 50 zl: Noiseblocker PL2 oraz be Quiet! Silent Wings USC.

P.S. I nie patrz na dane producentów co do poziomu hałasu i wydajności :wink: