Zmiana wewnętrznego IP na zewnętrzne (problem z routerem)

Witam, na początku zaznaczam, że jestem zielony w tego typu sprawach dlatego postanowiłem zasięgnąć porady ekspertów :slight_smile:

Moim dostawcą internetu jest Multimedia Polska. Mam zewnętrzne IP, wszystko ładnie, pięknie, ale do czasu… podłączenia routera. Posiadam Router D-Link DI-524. W momencie podłączenie go, moje IP zmieniło się na wewnętrzne co uniemożliwia mi granie poprzez sieć. Czy jest możliwość, abym miał zewnętrzne IP mimo podłączenia owego routera?

Wcześniejsze IP: 89.229.***

Obecne IP: 192.168.***

Przeszukałem już wszystkie fora wzdłuż i wszerz i nic nie znalazłem :frowning: Pytałem także wujka Google, lecz on też nie zna odpowiedzi, albo ja po prostu źle formułuje pytania :stuck_out_tongue:

Z góry dzięki za odpowiedz, pozdrawiam.

raul336 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Temat poprawiony, za utrudnienia przepraszam :slight_smile:

A co kolega zrobił może zdradzisz dla innych ?

Kolega zmienił tytuł tematu zgodnie z zaleceniami moderatora ;]

Co do samej sprawy to czy nie pomogłoby przekierowanie portów, które wykorzystuje dana gra?

Przekierowywanie portów już przerabiałem. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i lipa… dalej nie działa, chyba, że źle przekierowałem porty :?

Zobacz to http://www.pcworld.pl/news/171488/Prost … ortow.html

Swoje ip sprawdz w routerze, pewnie dalej masz zewnetrzne, jesli sprawdzasz z komendy ipconfig to zawsze bedziesz miał zaczynajace sie na 192.168…, szukaj w ustawieniach routera opcji UPnP, zaznacz, powinno załatwic sprawe.

Pozdro