Zmiana wiatraka na GF FX 5600 128MB


(Stasiek1240) #1

Chciałbym wymienić wiatrak, a jeśli się nie da to całe chłodzenie na GeForce FX 5600 128MB. Karta kupiona w 2005 roku, inne modele o tych parametrach maja pasywne chłodzenie, ale tutaj jest klasyczne. Nie chcę wydać na to więcej niż ~15zł.

Czasami z obudowy słuchać coś jakby "dzwonienie" i z tego co podejrzewam to ten wiatrak na karcie wpada w jakieś oscylacje(nity obudowy i inne ruchome elementy są w porządku), a poza tym to nie należy do najcichszych przy normalnej pracy.

Gdy wyjmie się wtyczke od wiatraka to się robi ciszej, słychać tylko szum zasilacza i dysku, ale gdy pracuje to słychać go ewidentnie.

Znalazłem coś takiego, jest bardzo podobny do tego co mam teraz(oczywiście u mnie nie ma tej durnej zielonej diody), z tym, ze od mojego odchodzą 2 kabelki i radiator jest troszeczkę niższy. Wie ktoś jaka jest głośność tego wiatraka co podałem? I czy da się jakoś zlikwidować tą świecącą diodę? A może są jakieś inne, tanie wiatraczki do mojej karty?

Myślałem, nad wypięciem na stałe wtyczki, ale ta karta nie ma miernika temperatury i nie chcę jej spalić.


(efazeti) #2

przy wymianie chłodzenia zwróć uwagę na rozstaw kołków montażowych (żeby pasowały do otworów na karcie)

ps. tej świecącej diody raczej nie da się usunąć


(Stasiek1240) #3

Rozstaw sie zgadza.

Macie może jakieś inne propozycje co do wiatraka? Zmieniał ktoś na tej karcie(lub jakiejś bratniej) chłodzenie? Na jakie?