Zmiana wiatraka na GF FX 5600 128MB

Chciałbym wymienić wiatrak, a jeśli się nie da to całe chłodzenie na GeForce FX 5600 128MB. Karta kupiona w 2005 roku, inne modele o tych parametrach maja pasywne chłodzenie, ale tutaj jest klasyczne. Nie chcę wydać na to więcej niż ~15zł.

Czasami z obudowy słuchać coś jakby “dzwonienie” i z tego co podejrzewam to ten wiatrak na karcie wpada w jakieś oscylacje(nity obudowy i inne ruchome elementy są w porządku), a poza tym to nie należy do najcichszych przy normalnej pracy.

Gdy wyjmie się wtyczke od wiatraka to się robi ciszej, słychać tylko szum zasilacza i dysku, ale gdy pracuje to słychać go ewidentnie.

Znalazłem coś takiego, jest bardzo podobny do tego co mam teraz(oczywiście u mnie nie ma tej durnej zielonej diody), z tym, ze od mojego odchodzą 2 kabelki i radiator jest troszeczkę niższy. Wie ktoś jaka jest głośność tego wiatraka co podałem? I czy da się jakoś zlikwidować tą świecącą diodę? A może są jakieś inne, tanie wiatraczki do mojej karty?

Myślałem, nad wypięciem na stałe wtyczki, ale ta karta nie ma miernika temperatury i nie chcę jej spalić.

przy wymianie chłodzenia zwróć uwagę na rozstaw kołków montażowych (żeby pasowały do otworów na karcie)

ps. tej świecącej diody raczej nie da się usunąć

Rozstaw sie zgadza.

Macie może jakieś inne propozycje co do wiatraka? Zmieniał ktoś na tej karcie(lub jakiejś bratniej) chłodzenie? Na jakie?