Zmiana wielkości istniejących już partycji

Witam. Ma pełną wersję programu “Acronis Disk Director Suite” i nie wiem czy da się zmienić wielkość istniejących już partycji. Wiem, że jest taka opcja przy tworzeniu nowych partycji ale oznaczałoby to formatowanie całego dysku, czego nie chce robić. Próbowałem już wielu prgramów - niestety albo nie miały takiej funkcji albo były to “demówki”. A więc czy za pomocą Acronis Disk Director Suite można to jakoś zrobić? Jeśli nie to proszę o propozycję jakiegoś dobrego programu.

Partition Magic 8.0

I po co podajesz linka do trialowej wersji programu w której nic nie zrobi :? :? :?

Witam!śmiało możesz tworzyć nowe partycje jak i zmniejszać istniejące.Pozdrawiam

tzn. w Acronis Disk Director Suite czy Partition Magic 8.0 trial

Poczytaj TUTAJ

Znajdziesz darmowe programy do partycjonowania dysków.

OT-kosmos.JNJN

acronisem mozesz jak najbardziej zmienic rozmiar partycji, klikasz prawym na partycji i bierzesz resize i ustalasz rozmiar

Ja tu takiej opcji nie widzę (może dlatego, że mam wersję po Polsku :?) Jest tylko kopiuj, przesuń, zmień etykietę, formatuj, szukaj błędów, defragmentuj, właściwości (tam też tego nie ma), Zaawansowane: zmień literę, konwertuj, zmień typ.

A więc gdzie to jest?

P.S. przepraszam, że długo nie odpowiadałem - problemy z Windowsem

Możliwe że tak jak w innych managerach wystarczy przeciągnąć linie na graficznym obrazie partycji i zatwierdzić zmiany, jeżeli jest to partycja systemowa program zarząda restaru i po ponownym uruchumieniu komputera dokona fizycznych zmian i przy pomyślnych wiatrach :wink: sytem powstanie z partycją z zmienionym rozmiarze.

masz wersje z pc format ? jak tak to ona jest okrojona, sam kupilem ten numer specjalnie dla tego programu

Tak.

A więc oznacza to, że ni mogę nim tego zrobić?