Zmiana wielkości partycji

Hello,

mam partycje:

C:=15GB(system)[wiem ze za malo]

D:=15GB(programy)

E:=120GB(rozne)

chcę zwiększyć partycje C: do ok 25-30GB mam program GParted lecz zabardzo mi nie wychodzi zwiększenie, jedyne co tam umiem to zmniejszyć, możecie mi poradzić jak zwiekszyć C: partycje i zmniejszyć E:?

Programu nie używałem, gdyż ten zawarty w Viste, działa.

Spróbuj tego :

http://gparted.sourceforge.net/larry/re … sizing.htm

Nie zwiększysz partycji c kosztem E niestety.

Powiem tak, wpierw trzeba zmniejszyć partycję E:, następnie D: przesunąć w wolne miejsce utworzone po zmniejszeniu partycje E:, a na samym końcu powiększyć partycję C:. Operacja troszkę ryzykowna tym bardziej jak nagle prąd wyłączą :lol:

Niby jak??? Chyba zmniejszyć e, powiększyć d, po czym zmniejszyć i dodać na c. Jednak ja bym sobie to darował. Po co komu partycja systemowa 40 GB :expressionless:

godfather1991 , można by było też tak żeby nie bawić się gpartedem:jeżeli nie masz dużo zainstalowanych programów na D,i możesz poświecić tą partycję to ją z formatuj i rozszerz wolumin C,korzystając z miejsca po partycji D,następnie zmniejsz wolumin E,podziel jak ci pasuje,lecz przed tym konkretna defragmentacja,wszystko zrobisz w zarządzaniu dyskami pod windą, poczytaj tematy pomocy

Normalnie… z tym, że nie ma sensu powiększać D: jak można przesunąć w wolne miejsce, które pozostało po zmniejszeniu partycji E:, po przesunięciu partycji uzyskujemy troszkę wolnego miejsca za C: i dzięki temu możemy bez problemu powiększyć partycję systemową C: …nic nadzwyczajnego.

poto ze po instalacji wszystkich latek i sp1 ubywa mi 10GB razem win ma 20GB+rozne smieci

thx wszystkim za pomoc wypalilem wszystkie dane i utworzylem od nowa wszystkie partycje i zain win :slight_smile: