Zmiana Windows Visty na Windows XP

witam.pogooglowałem troche na ten temat ale ne znalazłem nic co było by mi potrzebne więc dlatego zakładam temat ponieważ chcę sie dowiedziec kilku rzeczy. Chciałbym zmienic system operacyjny z Visty na XP.wiadomo jak to jest jak się kupuje np laptopa to teraz zazwyczaj dają Vistę i jak odpalasz laptopa to musisz nagrac na płyty ten system ale to mniejsza o to. więc tą Vistę chciałbym zamienić na XP, słyszałem że jest to możliwe ale podobno nie robi sie to tak jak przy zwykłym formatowaniu gdzie się wkładało płyte z XP i potem format, instalacja systemu itd. doszły mnie też słuchy że Vista wiadomo nowszy system od XP nie chce ‘‘dopuścić’’ XP do zainstalowania się, jedynie wersję Windows 7.także moje pytanie jest takie jak można zrobić żeby zmienić Viste na XP?na różnych forach o tym czytałem no i niby pisali jak to zrobić ale kazdy miał tam jakis inny problem, że np mu się dysk nie pojawiał czy coś tam. I czy jest jakaś reguła że powiedzmy inaczej się to robi na laptopie a inaczej na kompie stacjonarnym?? chciałbym się dowiedziec krok po kroku jak sprawnie zmienić Viste na XP. pozdrawiam

P.S. i nie chodzi mi o downgrade, tak jak to wytłumaczyli w tej poradzie: http://www.vista.pl/porady/470_downgrad … _dol_.html

Lepiej zmień Viste na Windows 7 :!: :slight_smile: W czwartek wychodzi.

Można normalnie sformatować dysk bez żadnych problemów :stuck_out_tongue:

Albo kopiujesz sterownik AHCI z płytki z vistą albo zmieniasz w biosie wykrywanie na ide :stuck_out_tongue:

Do downgrade musisz mieć ultimate lub businessa :stuck_out_tongue:

A tam jest wszystko napisane :stuck_out_tongue:

Przede wszystkim najpierw warto zaglądnąć na stronę producenta, czy udostępnia do Twojego laptopa sterowniki pod system XP. Jeżeli nie, to wtedy zaczną się problemy.