Zmiana Windows x32 na x64

Witam. :slight_smile: Mam następujący problem, mam 4 GB RAM ale także Windowsa x32, na którym nie są one obsługiwane i tu pada moje pytanie, czy gdybym chciał zmienić system na x64 to wystarczyłaby sama aktualizacja czy potrzebny by był reinstal systemu? Może lepiej zainstalować Viste?

jak x64 to tylko vista , nie ma XP x64 PL

A czy na Viscie ebdą mi chodziły wszystkie sterowniki, gry, programy itp. jakie moge miec problemy z nia?

P.S. Komputer mam dość dobry :slight_smile: I je zeli miałbym wybierać Viste to, którą?

Podaj Resztę sprzętu :wink:

RAM jak narazie 2GB bo mam 32x

Procesor Intel Core Quad Q6600 @ 2.40 GHz

Karta graf. Gigabyte GeForce 8500GT DDR2 512MB

Myślę, że reszta danych do systemu sie nie przyda? :stuck_out_tongue:

Ten sprzęt spokojnie pójdzie na Viście. Problem ze sterownikami może pojawić się z dodatkowymi urządzeniami takimi, jak karty telewizyjne, skanery itp.

To, to ja wiem. Problem w tym czy mi pójdzie Call of Duty 2 na Viście oraz sterowniki do poszczególnych sprzętów. Jakie są inne korzyści z systemu Vista x64? Czy oplaca się instalować ten system dla tych 4GB ram?

Na XP x64 działa COD2. Ze sterownikami nie jest wcale tak źle. Nie jest tak pamięciożerny jak Vista.

Grałem na viście x64 w pierwsze dwie części call of duty.

Nie ma problemu.

Przy Twojej konfiguracji ta instalacja się opłaca.

Dostaniesz wydajniejszy system…obecna zaktualizowana Vista x64 wyprzedza wydajnością xpeka z sp3.

Z resztą sam to zauważysz.

Masz sprzęt dobry więc go wykorzystaj:)

Vista 64 na starcie żre giga ramu…czyli różnica w porównaniu z xp nie jest taka wielka.

Przy 4 gb ramu nie musi się rozdrabniać.

Czyli twierdzicie, że warto zmieniać syst. TO teraz się narzuca pytanie, jeżeli Vista to x32 czy x64 i jaka wersja Visty? (dodam, że komputer ma być przystosowany do gier, nie potrzebuje żadnych aplik. biurowych itp.)

Home Premium

Niektóre starsze programy działające na XP nie będą ci na Viście działać.

No tak, ale czy x32 czy x64 ? :slight_smile:

Oczywiście X64 czyli 64-bit, bo 32-bit odczytuje ok. 3,25 GB RAMu, więc wtedy Windows Vista jeśli chodzi o użytek Ramu byłaby taka sama jak XP.

A x86? Czy są one też lepsze czy coś pogorszą? Chcę się dobrze zastanowić przed kupnem systemu.

x86 to x32

Więc w odpowiedzi na twoje pytania powiem że jeśli instalować system operacyjny to tylko Windows Vista Ultimate X64,

sam jestem jego posiadaczem i powiem szczerze że wiele żeczy działa stabilniej i szybciej niż w przypadku Windows XP.

Kiedyś byłem zagorzałym przeciwnikiem Visty lecz po kilku dniach przekonasz się do tego systemu zobaczysz sam…

Pozdrawiam