Zmiana Windows x32 na x64

(system) #1

Witam. :slight_smile: Mam następujący problem, mam 4 GB RAM ale także Windowsa x32, na którym nie są one obsługiwane i tu pada moje pytanie, czy gdybym chciał zmienić system na x64 to wystarczyłaby sama aktualizacja czy potrzebny by był reinstal systemu? Może lepiej zainstalować Viste?

(Apdjs) #2

jak x64 to tylko vista , nie ma XP x64 PL

(system) #3

A czy na Viscie ebdą mi chodziły wszystkie sterowniki, gry, programy itp. jakie moge miec problemy z nia?

P.S. Komputer mam dość dobry :slight_smile: I je zeli miałbym wybierać Viste to, którą?

(Novvaczeq) #4

Podaj Resztę sprzętu :wink:

(system) #5

RAM jak narazie 2GB bo mam 32x

Procesor Intel Core Quad Q6600 @ 2.40 GHz

Karta graf. Gigabyte GeForce 8500GT DDR2 512MB

Myślę, że reszta danych do systemu sie nie przyda? :stuck_out_tongue:

(Cosik Ktosik) #6

Ten sprzęt spokojnie pójdzie na Viście. Problem ze sterownikami może pojawić się z dodatkowymi urządzeniami takimi, jak karty telewizyjne, skanery itp.

(system) #7

To, to ja wiem. Problem w tym czy mi pójdzie Call of Duty 2 na Viście oraz sterowniki do poszczególnych sprzętów. Jakie są inne korzyści z systemu Vista x64? Czy oplaca się instalować ten system dla tych 4GB ram?

(JesperKyd) #8

Na XP x64 działa COD2. Ze sterownikami nie jest wcale tak źle. Nie jest tak pamięciożerny jak Vista.

(Newton) #9

Grałem na viście x64 w pierwsze dwie części call of duty.

Nie ma problemu.

Przy Twojej konfiguracji ta instalacja się opłaca.

Dostaniesz wydajniejszy system...obecna zaktualizowana Vista x64 wyprzedza wydajnością xpeka z sp3.

Z resztą sam to zauważysz.

Masz sprzęt dobry więc go wykorzystaj:)

Vista 64 na starcie żre giga ramu...czyli różnica w porównaniu z xp nie jest taka wielka.

Przy 4 gb ramu nie musi się rozdrabniać.

(system) #10

Czyli twierdzicie, że warto zmieniać syst. TO teraz się narzuca pytanie, jeżeli Vista to x32 czy x64 i jaka wersja Visty? (dodam, że komputer ma być przystosowany do gier, nie potrzebuje żadnych aplik. biurowych itp.)

(fastman92) #11

Home Premium

Niektóre starsze programy działające na XP nie będą ci na Viście działać.

(system) #12

No tak, ale czy x32 czy x64 ? :slight_smile:

(fastman92) #13

Oczywiście X64 czyli 64-bit, bo 32-bit odczytuje ok. 3,25 GB RAMu, więc wtedy Windows Vista jeśli chodzi o użytek Ramu byłaby taka sama jak XP.

(system) #14

A x86? Czy są one też lepsze czy coś pogorszą? Chcę się dobrze zastanowić przed kupnem systemu.

(matekadamczak) #15

x86 to x32

(Undergroundrs) #16

Więc w odpowiedzi na twoje pytania powiem że jeśli instalować system operacyjny to tylko Windows Vista Ultimate X64,

sam jestem jego posiadaczem i powiem szczerze że wiele żeczy działa stabilniej i szybciej niż w przypadku Windows XP.

Kiedyś byłem zagorzałym przeciwnikiem Visty lecz po kilku dniach przekonasz się do tego systemu zobaczysz sam...

Pozdrawiam