Zmiana windowsa na

(Antybiotyk000 95) #1

WITAM

Mam windows-a i chcę go zmienić na windows 7 (Mam na botowalnej płytce) jak mam usynąć stary system i zainstalować nowy

POMOCY

(mati75) #2

formatujesz partycje z xp i na niej instalujesz 7

(Sawyer47) #3

Usunąć stare partycje i stworzyć nowe (jeśli chcesz całkowicie usunąć obecną wersję Windows). Raczej na pewno da się z poziomu instalatora Windows 7.

(Robert Zgrzebnicki) #4

Jak uruchamiasz komputer przez krótki okres czasu pojawia się komunikat "Press DEL (zależy od rodzaju biosu) to enter setup". Wciskasz DEL i w biosie szukasz opcji First Boot Device (ustawiasz tutaj CD-ROM/DVD-ROM). Wychodzisz z biosu, zmianę zatwierdzasz F10 & YES. Wkładasz bootowalną płytkę z Windows 7. Gdy pojawi się komunikat "Naciśnij dowolny klawisz, aby spowodować rozruch z płyty" - robisz to, o co Cię poproszono. Dalej postępujesz zgodnie ze wskazówkami instalatora. Gdy dochodzi do momentu wyboru partycji na której setup ma zainstalować Windows 7 - formatujesz partycję na której jest Twój obecny system (domyślnie C).

(Antybiotyk000 95) #5

gdy próbuję zainstalować to wywala błąd że mam 256 mb a potrzebne jest 512mb RAM co zrobić

(kam10) #6

Podczas instalacji Win 7 formatujesz partycję na której znajduję sie xp i już go nie masz

(Robert Zgrzebnicki) #7

Przypominam, że Windows 7 wymaga minimum 1GB RAM'u. Zainstalowanie go z mniejszą ilością pamięci operacyjnej jest możliwe, ale na komfortową pracę nie licz!

(klemensior15) #8

Jeśli udałoby ci się w ogóle zainstalować Win7 to praca na tym komputerze byłaby niemożliwa ,są pewne wmagania i ich nie obejdziesz, pozostaje ci jedynie zostać na systemie ,który masz ew. jakiś linux.

(invader92) #9

Nie ma sensu pakować się w Windows 7 przy 256RAM. Sam system nie rozwinie skrzydeł, co dopiero aplikacje (multimedia, www browser). Szczerze - daruj sobie.

(Antybiotyk000 95) #10

a czy są jeszcze jakieś darmowe oprogramowania tak jak windows7?

(Robert Zgrzebnicki) #11

Tak. Linux.

(Antybiotyk000 95) #12

Daj link

to pójdzie na 256mb RAM

(Sawyer47) #13

Istnieje bardzo dużo dystrybucji Linuksa, musiałbyś jakąś wybrać. Zobacz tę stronkę http://jakilinux.org/jaki-linux/

Oczywiście istnieje o wiele więcej systemów operacyjnych za które nie musisz płacić, jak wiele odmianBSD lub OpenSolaris. Wszystko zależy od tego do czego sprzęt ma być wykorzystywany.

(Robert Zgrzebnicki) #14

Hm. Ja po obserwacjach sugerowałbym koledze jednak pozostawienie obecnego Windowsa. Linux to jednak... inna szkoła jazdy (nie powiem jednoznacznie łatwiejsza/trudniejsza).

(Antybiotyk000 95) #15

podobny do windows xp

(Agatonster) #16

lukasz-zsakul ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Julek94) #17

Żartujesz? w Linuksie trzeba ciąge myśleć i zaprzyjaźnić sie z Googlem. Prosisz o link ale w systemie nikt za Ciebie nic nie zrobi. Poczytaj o Ubuntu o jego porównaniach z innymi dystrybucjami, czy z windows i zastanów się czy na pewno chcesz spróbować :wink:

(invader92) #18

Panowie, wątpie czy jest sens pakować go w Linuksy. Skoro nie za bardzo radzi sobie z instalacją windows 7, to co będzie z linuksem (nawet ubuntu). Wiem, że kiedyś trzeba zacząć, ale nie bez podstaw. A tak, to jeszcze sobie przypadkiem partycje wyczyści i będzie mówił, jaki to szajs jest.

(Julek94) #19

Zależy. Jak by szukał w googlech i na stronach typu Ubuntu.pl poradników to by sobie pewnie poradził. Są tam takie które za rączke poprowadzą.Ja też na początku miałem sporo wątpliwości problemów itp. ale jakoś idzie i raczej nie usune Linuksa.

wracając do tematu, najpierw poczytaj o tym systemie, o wadach, zaletach o instalacji a dopiero potem zabieraj się za to

(klopas) #20

jak z windowsa to najlepiej przejść na openSUSE :wink:

hehehe, czemu w polsce windows jest popularniejszy niż linuxy? bo oba są oczywiście darmowe :smiley: