Zmiana windowsa na

WITAM

Mam windows-a i chcę go zmienić na windows 7 (Mam na botowalnej płytce) jak mam usynąć stary system i zainstalować nowy

POMOCY

formatujesz partycje z xp i na niej instalujesz 7

Usunąć stare partycje i stworzyć nowe (jeśli chcesz całkowicie usunąć obecną wersję Windows). Raczej na pewno da się z poziomu instalatora Windows 7.

Jak uruchamiasz komputer przez krótki okres czasu pojawia się komunikat “Press DEL (zależy od rodzaju biosu) to enter setup”. Wciskasz DEL i w biosie szukasz opcji First Boot Device (ustawiasz tutaj CD-ROM/DVD-ROM). Wychodzisz z biosu, zmianę zatwierdzasz F10 & YES. Wkładasz bootowalną płytkę z Windows 7. Gdy pojawi się komunikat “Naciśnij dowolny klawisz, aby spowodować rozruch z płyty” - robisz to, o co Cię poproszono. Dalej postępujesz zgodnie ze wskazówkami instalatora. Gdy dochodzi do momentu wyboru partycji na której setup ma zainstalować Windows 7 - formatujesz partycję na której jest Twój obecny system (domyślnie C).

gdy próbuję zainstalować to wywala błąd że mam 256 mb a potrzebne jest 512mb RAM co zrobić

Podczas instalacji Win 7 formatujesz partycję na której znajduję sie xp i już go nie masz

Przypominam, że Windows 7 wymaga minimum 1GB RAM’u. Zainstalowanie go z mniejszą ilością pamięci operacyjnej jest możliwe, ale na komfortową pracę nie licz!

Jeśli udałoby ci się w ogóle zainstalować Win7 to praca na tym komputerze byłaby niemożliwa ,są pewne wmagania i ich nie obejdziesz, pozostaje ci jedynie zostać na systemie ,który masz ew. jakiś linux.

Nie ma sensu pakować się w Windows 7 przy 256RAM. Sam system nie rozwinie skrzydeł, co dopiero aplikacje (multimedia, www browser). Szczerze - daruj sobie.

a czy są jeszcze jakieś darmowe oprogramowania tak jak windows7?

Tak. Linux.

Daj link

to pójdzie na 256mb RAM

Istnieje bardzo dużo dystrybucji Linuksa, musiałbyś jakąś wybrać. Zobacz tę stronkę http://jakilinux.org/jaki-linux/

Oczywiście istnieje o wiele więcej systemów operacyjnych za które nie musisz płacić, jak wiele odmianBSD lub OpenSolaris. Wszystko zależy od tego do czego sprzęt ma być wykorzystywany.

Hm. Ja po obserwacjach sugerowałbym koledze jednak pozostawienie obecnego Windowsa. Linux to jednak… inna szkoła jazdy (nie powiem jednoznacznie łatwiejsza/trudniejsza).

podobny do windows xp

lukasz-zsakul ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Żartujesz? w Linuksie trzeba ciąge myśleć i zaprzyjaźnić sie z Googlem. Prosisz o link ale w systemie nikt za Ciebie nic nie zrobi. Poczytaj o Ubuntu o jego porównaniach z innymi dystrybucjami, czy z windows i zastanów się czy na pewno chcesz spróbować :wink:

Panowie, wątpie czy jest sens pakować go w Linuksy. Skoro nie za bardzo radzi sobie z instalacją windows 7, to co będzie z linuksem (nawet ubuntu). Wiem, że kiedyś trzeba zacząć, ale nie bez podstaw. A tak, to jeszcze sobie przypadkiem partycje wyczyści i będzie mówił, jaki to szajs jest.

Zależy. Jak by szukał w googlech i na stronach typu Ubuntu.pl poradników to by sobie pewnie poradził. Są tam takie które za rączke poprowadzą.Ja też na początku miałem sporo wątpliwości problemów itp. ale jakoś idzie i raczej nie usune Linuksa.

wracając do tematu, najpierw poczytaj o tym systemie, o wadach, zaletach o instalacji a dopiero potem zabieraj się za to

jak z windowsa to najlepiej przejść na openSUSE :wink:

hehehe, czemu w polsce windows jest popularniejszy niż linuxy? bo oba są oczywiście darmowe :smiley: