Zmiana wyglądu folderów


(Michalmkrakow) #1

Pobrałem ostatnio z sieci ikony folderów z Visty i chciałem je zmienić (mam windows XP) ale nie jest tak łatwo bo trzeba każdy folder z osobna (właściwości ---> dostosowywanie ---> zmień ikonę ). Czy jest możliwe aby moja ikona była domyślna dla wszystkich folderów by miały nową ikonę przy tworzeniu ?


(system) #2

Możesz wykorzystać składnik tego programu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 8+7.0.8007, o nazwie Styler. Pozwala dość dobrze pozmieniać ikony XP, i ma możliwość ustawienia ikon domyślnych. Paczki z ikonami specjalnie do tego programu znajdziesz na stronie: http://www.deviantart.com/. Dodatkowo po zmodyfikowaniu ikonek, możesz zapisać sobie ich układ jako własny styl i np po koniecznej reinstalacji windowsa, masz w kilka sekund ikony.

Jest jeszcze wiele innych sposobów, ale ten wydaje mi się być najbezpieczniejszym, zwłaszcza ze TuneUP jest bardzo dobry do utrzymywania systemu w dobrej kondycji.

Pozdrawiam :wink:


(Kaze) #3

Proponuję ci ten program iColorFolder, z jego pomocą zmienisz jednym kliknięciem ikony np: z Visty, dodatkowo można z menu kontekstowego zmienić kolory folderów.

zrzut00190ia6.th.png


(Michalmkrakow) #4

ale nie da się tego zrobić bez różnych programów bo nie mam do nich zaufania myślałem może o jakichś ukrytych ustawieniach w windows :slight_smile:


(kamil_w) #5

Gdzieś na internecie znalazłem taką paczkę, że uruchamiało się to w trybie awaryjnym i pliki z ikonami były po prostu podmieniane. Wydaje mi się, że można było tam też podczas rozpakowywania zaznaczyć, aby utowrzyły się kopie starych plików. Zaraz poszukam, może uda mi się to jeszcze znaleść.

EDIT:

Skoro lubisz zmieniać wygląd XP na Vistę, to polecam tą stronę:

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry417416


(Mirekgw) #6

tu masz stronę http://www.crystalxp.net/bricopack/en.htm do Vista Inspirat Brico Pack Ultimate 2.1.0


(Michalmkrakow) #7

dzięki Ci KaZe ten iColorFolder jest niezły kiedyś go miałem ale nie było wtedy jeszcze Visty i ikony nie były dość inponujące