Zmiana wyglądy znaku zachęty Win7+MSOffce

Koledzy,

czy istnieje jakiś sposób - program, skrypt czy inne “cóś”, co pozwoli zmienić standardowy wygląd znaku zachęty (migającego kursora) Pakiecie MS Office.

Chodzi o to aby go pogrubi, może zmienić kolor na jakiś rzucający się w oczy. => |

Dużo piszę i pracuję na dużych dokumentach MSWord, a podczas pracy często się przełączam między różnymi dokumentami. Za każdym razem muszę znaleźć znak zachęty. Niestety nie rzuca się w oczy gdyż jest stosunkowo cienki.

image.php?album_id=725&image_id=5727

Używam

MS Office 2013 Pro, Windows 7 HE x64

Nie ma najmniejszego problemu z pogrubieniem kursora, ale ustawiasz to nie w opcjach Offica ale Windowsa (zmiana jest globalna). W tej chwili nie mam dostępu do Windows 7, ale pamiętam, że mniej więcej rok temu robiłem to gdzieś w panelu sterowania. Jak dobrze pamiętam - opcje ułatwień dostępu - zakładka ekran.

@Radek68

Kolego dzięki za pomoc. Szczerze mówiąc nie wiedział, że tam coś takiego jest. Ożywałem wprawdzie funkcji “lupy” a dokładniej przyczepionej do niej opcji odwrócenia wyświetlanych kolorów .

Co do zmiany koloru to rozumiem, że to czcze życzenia.

A może jakiś wpis w rejestrze?

A może jakieś programy typu “nagrywanie pulpitu”? Na takich nagraniach widać nieraz śledzenie kursora myszki, to może i znak zachęty jest w opcjach.

Dodane 07.06.2013 (Pt) 15:54

Poszukałem trochę w necie i niestety okazało się, że tego znaku zachęty, a dokładniej Insertion Point nie da się zmienić, poza wyżej wymienionym sposobem zmiany grubości.

Obszedłem problem chałupniczą metodą rejestrując makro, które zaznacza wyraz za Insertion Point wyróżnia czerwonym kolorem, potem zmienia kolor wyróżnienia na różowy, potem na zielony, w końcu likwiduje wyróżnienie i przywraca Insertion Point w miejsce z początku operacji, czyli za wyraz. Całość przypisałem do skrótu klawiaturowego Alt+F.

image.php?album_id=725&image_id=5730

Gdyby kogoś interesował kod makra, to podaję. Oczywiście można samemu sobie zarejestrować takie lub podobne makro.

Sub Find_Insertion_Point()

'

' Find Insertion Point

' Znajdź punkt wstawiania

'

    Selection.MoveLeft Unit:=wdWord, Count:=1, Extend:=wdExtend

    Options.DefaultHighlightColorIndex = wdRed

    Selection.Range.HighlightColorIndex = wdRed

    Options.DefaultHighlightColorIndex = wdPink

    Selection.Range.HighlightColorIndex = wdPink

    Options.DefaultHighlightColorIndex = wdBrightGreen

    Selection.Range.HighlightColorIndex = wdBrightGreen

    Options.DefaultHighlightColorIndex = wdNoHighlight

    Selection.Range.HighlightColorIndex = wdNoHighlight

    Selection.MoveRight Unit:=wdWord, Count:=1

End Sub