Zmiana XP -> 7 64bit - czy jest sens?

Zrób instalkę od zera to najlepsza opcja.

Kolejne pytanko. Na allegro zauważyłem dwie wersje - upgrade i nie upgrade. Czy to ma znaczenie którą kupię? Jeżeli kupię upgrade, to będzie to oznaczało, że służy ona tylko do zaktualizowania ze starszego systemu i potem już jest niepotrzebna czy jest to normalna pełna wersja systemu?

Zainstalowałem, przez 30 dni spokojnie sprawdzę działanie 7. Jak na razie wszystko bez problemu i zauważalny jest wyraźny wzrost prędkości i wydajności :slight_smile: Sterowniki do dźwięku same się zainstalowały podczas instalacji. Nie wiem co ze sterami od do chipsetu, też się pobrały?

Upgrade to wersja aktualizacyjna. Jest to normalna wersja systemu - można ją instalować na czysto. Jedynym warunkiem jest posiadanie licencji na poprzednią wersję Windows - XP/Vista, dodatkowo instalacja aktualizacyjna nie jest możliwa z poziomu XP oraz przy przesiadce z 32 bitów na 64 i na odwrót (możliwa tylko czysta instalacja). Wyjątkiem są niektóre OEMy które czasem pojawiają się na Allegro i kosztują ok. 200 zł. - one uprawniają do aktualizacji tylko z Visty co zresztą jest wyszczególnione na COA.

Zarzyj do menedżera urządzeń. Jeśli nie będzie tam żadnych znaków zapytania/wykrzykników to znaczy że wszystko działa.

Dzięki za rzeczową odpowiedź :slight_smile:

W menedżerze nie ma żadnych problemów.

Zainstalowałem pełną wersję dla testów, nie rejestrowałem oczywiście. Za ponad 20 dni mija miesiąc i zakładająć, że będę chciał na stałe przenieść się na 7, to mam pytanie.

Kupię osobną, nową kopię siódemki (ta sama wersja systemu). Jeżeli wpiszę do aktualnie zainstalowanego systemu klucz z tej zakupionej kopii, to rejestracja i aktywacja przebiegnie prawidłowo i wszystko będzie ok czy będę musiał robić instalkę od nowa z użyciem tej zakupionej nwoej 7?

Masz tą testową wersję Enterprise? Jeśli tak to niestety nie da się wpisać do niej klucza z kupionej edycji (np. Home Premium). Konieczna będzie nowa instalacja (ewentualnie można próbować wykonywać instalację aktualizacyjną, ale po pierwsze może to nie pójść, a po drugie taka instalacja może zrobić niezłą sieczkę w systemie).

Nie, nie mam tej wersji Enterprise. Ściągnąłem po prostu obraz z jednego z forów, więc jest to, że tak powiem, normalna wersja.

I nie miesiąc a 90 dni (bez żadnego zerowania licznika) wiem bo mam na lapku :slight_smile:

30 dni, nawet takie info pokazuje się w systemie. Aktualnie pozostało jeszcze trochę ponad 20 dni. Nie mam wersji Enterprise!

To co w mojej sytuacji, mogę wpisać po prostu klucz z zakupionej kopii?

Ale mówiłem o Enterprise… bo nie do końca przeczytałem ;/

jak ją się zainstaluje ma się 10 dni na darmową aktywacje po której system “jest ważny” 90 dni.

Napisałem wcześniej, że mam problemy ze ściągnięciem. Wystarczy przeczytać :stuck_out_tongue_winking_eye: Zresztą nie zależy mi na 90 dniach, 30 wystarczy.

Wieeeec, moge wpisać czy nie?

spróbować możesz ale wątpię że to zadziała, jakby nie było to jednak inna wersja systemu

chyba że będzie ta sama wersja to może się uda np jak masz home premium i taki klucz wpiszesz i jeśli masz system instalowany bez sp1 to i taki klucz raczej powinien być

No nie do końca… teoria mówi, że używanie systemu bez klucza jest nie legalne i to choćby przez minutę… Jeśli chcesz być w pełni legalny pobierz z witryny serwisu wersję Enterprice i zainstaluj - ona działa przez 90 dni i jej funkcje są takie same jak w wersji Ultimate… Jej jedyna wada to ta, że gdy zechcesz przejść na oryginał musisz przeinstalować cały system - nie da się do niej po prostu wpisać klucza…

A co do samego sensu zmian, to jak najbardziej bym polecał… Zyskujesz bardzo dużo - w chwili obecnej Microsoft wypuszcza wszelkie nowości tylko do Visty i Sevena - jest to np. Internet Explorer 9, ale także takie programy jak Live Movie Maker, Live Mash itp. Pozwalają one na jeszcze wygodniejszą pracę w porównaniu do starszego systemu. Co prawda wiele tych zaległości można uzupełnić korzystając z narzędzi od Google’a, ale wymaga to więcej pracy…

Jeśli nawet nie będziesz korzystał z tych nowości to na pewno w nowym systemie spodoba Ci się nowy sposób wyszukiwania - znalezienie ważnego pliku trwa kilka sekund, a nie jak w XP kilkanaście minut, łatwiejszy sposób zarządzania oknami (przeźroczystość, interfejs Aero itp.) Windows 7 obsługuje też DirectX 11, który umożliwia uzyskanie większych wrażeń podczas gier…

Gdybyś zainwestował ok. 500 PLN, możesz kupić system w licencji Professional, która umożliwi Ci zainstalowanie wirtualnego Windowsa XP, dzięki czemu wszystkie starsze programy działające na XP, a nie działające już na Sevenie, powinny móc się uruchomić w tym trybie.

Tak więc jak widzisz zalet jest wiele, w mojej opinii naprawdę warto przejść na nowy system…

Jakie błędy? Powiedz nam choć jeden który dało ci się wypatrzeć :wink:

Bo jak dla mnie to win7 jest właśnie najstabilniejszym systemem - mam go od praktycznie 2 lat bez reinstalki i nie widzę najmniejszego zmniejszenia wydajności jak to było w wypadku XP już po kilku miesiącach.