Zmiana z Win XP na Win 7 Ultimate 32-bit

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć czy przy moim sprzęcie warto zmienić SO na “lepszy”. Jak widać na rynku gier lub oprogramowania zaczynają się zmiany i nowości które wchodzą niestety ale nie obsługuje już Windowsa XP. Przez wzgląd na wiele rzeczy jestem zmuszony na zmianę SO.

 

Intel Core2Duo E8400 3.00 GHz

3.00GB RAM

GeForce GT 630

 

Zapewne problem będzie tkwił w pamięci RAM. Jakie będą skutki gdy zainstaluje go na takiej ilości RAMu? Co na tym stracę? No i najważniejsze czy jest to opłacalne.

Akurat pamięci ram jest OK więc nie będzie problemu. Powinien pójść. Zobacz tylko czy możesz na x64 zainstalować

Seven x64 na ten zestaw się nadaje. RAM możesz zawsze zwiększyć.

System pójdzie będzie działał swobodnie, gorzej z grami przy tej karcie.

Dlaczego? Aktualnie nie narzekam, wręcz przeciwnie sprawuje się bardzo dobrze.

 

Lepiej 64-bitową wersję? Nie wpłynie to na wydajność(gorszą)?

Domyślam się, że pirat?

Jak tak to nie instaluj Ultimate. Po co Ci korporacyjne programy, których nigdy nie użyjesz, a tylko zawalają dysk i rejestr? Home Premium wystarczy większości użytkowników, a jak już musisz być bardziezj Pro to instalujesz Professionala.

Dokładnie jak poprzednik, dla normalnego użytkownika PCta w zupełności wystarczy Home Premium, 

po drugie jest o wiele tańszy od wersji Ultimate, 

instaluj x64 - spokojnie podziałasz na swoim sprzęcie. 

 

pzdr

Kto tu mówił o piracie? Co to już według Ciebie nie ma uczciwych ludzi na tym świecie?

Więc Home Premium 64-bit. Dzięki za wyjaśnienie.

 

Można zamknąć.

 

Co to za teorie z tą szybkością Home / Prof / Ultimate? Znasz różnice między wersjami? Pokaż proszę jakieś testy dotyczące wydajności, które to potwierdzają…

Ultimate zajmuje nieco więcej na dysku i procesów też ma trochę więcej. Jednak żadnego wpływu na wydajność to nie ma.

Czyli jednak lepiej Ultimate jeśli nie wpływa to na wydajność?

Powiem tak, gdybyś faktycznie go potrzebował to nawet byś nie pytał.

Masz racje, ale jeśli mam wybór to jednak lepiej wybrać najlepszą opcję.

Najlepszą opcją dla Ciebie jest zakup Home Premium. Po co Ci system, z którego możliwości nie skorzystasz, a wydasz dwa razy więcej?

Kup sobie więcej RAM albo kartę graficzną lub odłóż pieniądze do skarpety.

Co racja to racja, płacić za coś co nie używam jest bez sensu. Zostane przy Home Premium. Pomyśle nad większą ilością RAMu w przyszłości.

Dzięki.

Nigdzie nie napisałem, że coś jest szybsze, a coś wolniejsze. 

Napisałem, że nie ma sensu rzucać się na Ultimate jak gość nie skorzysta z szyfrowania dysku, podłączenia do domeny czy trybu WinXP. Chyba, że ktoś lubi szpanować napisem przed znajomymi.