Zmiejszające się wolne miejsce na dysku C (system)


(Quones) #1

Witam.

Od paru dni zmiejsza mi się ilość wolnego miejsca z 33.8 GB po 5 dniach zmiejszyło się do 33.7 GB po następnych to 33.2 GB.

Więc co powoduje tą utratę miejsca na dysku?


(Marcin1025) #2

Może coś instalowałeś albo pobrałeś i to ci zajmuje miejsce.


(W!nter) #3

Jeśli masz Windows 7 lub Viste jak ściągasz pliki z np. Google Chrome zapisują ci się one na dysku C:\ (chyba że zmienisz miejsce gdzie ma umieszczać ściągane pliki). Także możliwe że przeglądasz internet i oczywiście pozostają po tym resztki w postaci historii.


(system) #4

Ten combofix może narobić więcej szkody, niż pożytku. Nie można tego nadużywać. To program dla profesjonalistów.

Również punkty przywracania zajmują sporo wolnego miejsca. Zmniejszanie się miejsca na dysku jest normalne. Trzeba systematycznie sprawdzać i czyścić dysk ze wszystkiego, co zbędne.


(Fanboj O) #5

Przywracanie systemu robi snapshooty?


(Quones) #6

Mam Windows 7 Starter. Przeinstalowywalem system około 2 tygodnie temu. Możliwe, że przez przeglądarki (ale aż tyle by zabraly)? Pliki zapisuje na 2 partycji.

na C są ukryte foldery.

MSOCache

ProgramData


(Wiedzainternet) #7

Po pierwsze. Punkty przywracania, jak masz ustawione na maksymalną liczbę punktów to trochę miejsca to zajmuje.

Po drugie. Plik wymiany, zwiększa się automatycznie, zależy to jednak od fizycznej pamięci jaką masz zainstalowaną, ale można plik wymiany przenieść z partycji systemowej C: na partycję inną np. D: i wtedy zyskasz więcej miejsca na dysku.

Użyj raz dziennie programu CCleaner który przeczyści śmieci z katalogu Temp, Tymczasowe pliki internetowe itp. można też w tej aplikacji ustawić bardziej zaawansowane ustawienia czyszczenia: Cache DNS, Deinstalatory Hotfixów, Stare dane Prefetch, Pliki dziennika IIS, Fragmenty plików Chkdsk.


(Quones) #8

Aha, dziękuje bardzo za odpowiedzi. :slight_smile: