Zmienianie priorytetu kart graficznych

Witam, mam laptopa HP Pavilion g6 z procesorem i5, 12GB RAM oraz grafiką: AMD Radeon 7600M. Żadna z aplikacji w ogóle nie używa dedykowanej tylko używa zintegrowanej intel HD 4000. Próbowałem z poziomu BIOS’u, ale tam jest tylko jedno ustawienie dot. zużycia energii (zmiana na “disabled” nie pomogła). Czytałem trochę w internecie, ale 90% to karty NVIDIA, 9% to komputery stacjonarne, a pozostałe 1% jest z przed 2014 r. i na jakąkolwiek stronę bym nie wszedł jest co innego lub “404”.

Jak nie ma w BIOS-ie opcji wyłączenia (raczej nie ma - oszczędzanie energii) IGPU to daj sobie spokój .

Aplikacje 2d nie powinny używać Radka, co innego gry. Jeśli w grach radeon pracuje to jest wszystko okej. Dzięki temu masz zapewniony jednocześnie długi czas pracy na baterii jak i wysoką wydajność on demand. Ustawień dotyczących przełączania grafik szukaj w ustawieniach sterownika samej karty. 

Przełączanie jest automatyczne bo tak zdecydował INTEL (coś ala teoria kwantów , III zasada dynamiki Newtona) . Słowem : nic ponad miarę .  

Problem jest taki, że Radeon nie pracuje i nie jest w ogóle używany.

Więc w pierwszej kolejności sprawdź czy masz wgrane sterowniki.

Ja mam ten sam problem tylko że jeszcze nie patrzylem z poziomu biosu ale myśle że to przez to że sterów nie mam.

Stery to podstawa. Najpierw chipset, potem integra i dedykowana oraz reszta wg potrzeb.

Dacie mi stery do radeona 7650m? Bo jakieś troche złe zainstalowalem. Prosze dajcie.

Mam wgranego AMD Catalyst Control Center. prawdopodobnie to za mało, ale na stronie AMD (US) nie ma żadnych sterownikow do tej karty, a automatyczny program wykrywa zainstalowane najnowsze sterowniki. (http://bit.ly/screenAnon)

Do lapka sciąga sie stery ze strony producenta sprzętu .

Nie ma nic. (Od razu widać wielki plus HP)