Zmienianie priorytetu kart graficznych

(Jakub S) #1

Witam, mam laptopa HP Pavilion g6 z procesorem i5, 12GB RAM oraz grafiką: AMD Radeon 7600M. Żadna z aplikacji w ogóle nie używa dedykowanej tylko używa zintegrowanej intel HD 4000. Próbowałem z poziomu BIOS'u, ale tam jest tylko jedno ustawienie dot. zużycia energii (zmiana na "disabled" nie pomogła). Czytałem trochę w internecie, ale 90% to karty NVIDIA, 9% to komputery stacjonarne, a pozostałe 1% jest z przed 2014 r. i na jakąkolwiek stronę bym nie wszedł jest co innego lub "404".

(Kazdan63) #2

Jak nie ma w BIOS-ie opcji wyłączenia (raczej nie ma - oszczędzanie energii) IGPU to daj sobie spokój .

(Longhorn2009) #3

Aplikacje 2d nie powinny używać Radka, co innego gry. Jeśli w grach radeon pracuje to jest wszystko okej. Dzięki temu masz zapewniony jednocześnie długi czas pracy na baterii jak i wysoką wydajność on demand. Ustawień dotyczących przełączania grafik szukaj w ustawieniach sterownika samej karty. 

(Kazdan63) #4

Przełączanie jest automatyczne bo tak zdecydował INTEL (coś ala teoria kwantów , III zasada dynamiki Newtona) . Słowem : nic ponad miarę .  

(Jakub S) #5

Problem jest taki, że Radeon nie pracuje i nie jest w ogóle używany.

(Longhorn2009) #6

Więc w pierwszej kolejności sprawdź czy masz wgrane sterowniki.

(darkhead20) #7

Ja mam ten sam problem tylko że jeszcze nie patrzylem z poziomu biosu ale myśle że to przez to że sterów nie mam.

(Longhorn2009) #8

Stery to podstawa. Najpierw chipset, potem integra i dedykowana oraz reszta wg potrzeb.

(darkhead20) #9

Dacie mi stery do radeona 7650m? Bo jakieś troche złe zainstalowalem. Prosze dajcie.

(Jakub S) #10

Mam wgranego AMD Catalyst Control Center. prawdopodobnie to za mało, ale na stronie AMD (US) nie ma żadnych sterownikow do tej karty, a automatyczny program wykrywa zainstalowane najnowsze sterowniki. (http://bit.ly/screenAnon)

(Bowjan) #11

Do lapka sciąga sie stery ze strony producenta sprzętu .

(Jakub S) #12

Nie ma nic. (Od razu widać wielki plus HP)