Zmienianie się sygnału Internetu w cyfrowym Polsacie

Witam

Mam mam duży problem, a mianowicie posiadam internet w cyfrowym polsacie ten z 21Mb/s i Modem ZTE MF668.

Mam kupioną antenę kierunkową i zasięg znakomity bo mam wszystkie kreski i siła sygnału w diagnostyce wynosi 24/99 a mieszkam w lesie! !!

Od pewnego momentu gdy zmieniłem komputer (kupiłem nowy) zasięg skacze jak włącze komputer to jest pełne i pracuje na HSPA+ a zaraz na EDGE albo spada na 1 kreske i HSDPA…

Niewiem co teraz poczynić lagi są straszne a strony otwierają się w 10 min … straszne! !!

Jegen koleś doradził mi że mogła się dostać woda do anteny ale czy to mozliwe że tak skacze zasięg ?//

Bardzo proszę o pomoc !!

Przyczyn może być wiele. Począwszy od problemów Polsatu, idąc przez problemy sprzętowe, a na zawirusowanym komputerze skończywszy.

Najprościej by było, gdybyś miał możliwość podłączenia neta do innego komputera i czy ten problem dalej by występował. Wtedy wiedzielibyśmy czy jest to wina Twojego kompa czy też już chodzi o sam net…

Znaczy juz patrzyłem na lapku i ten sam problem.

Niewiem czy to przypadek ale jak zmieniałem komputer ze starego na nowy to właśnie w tedy się tak zrobiło.

Dodane 30.09.2012 (N) 23:48

Problem rozwiązany !!