Zmienić "wyłącz komputer" na "hibernacja"

Witam

Chciałbym zmienić funkcję przycisku Start>Wyłącz komputer>Wyłącz na Hibernuj. Wydaje mi się, że nie obejdzie się bez grzebania w rejestrze. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co i gdzie mam zmodyfikować, aby uzyskać pożądany efekt? Dodam, że dobrze by było, gdyby przycisk “Wyłącz” nie zmieniał ikonki, czy napisu pod nią jako, że próbuje wbić do głów żeńskiej części mojego domu, żeby hibernować komputer, zamiast go wyłączać (start systemu odbywa się przez 7 minut (bardzo wolny dysk), natomiast uruchomienie z hibernacji nie zajmuje nawet 30 sekund).

Pozdrawiam

vista czy XP???

Windows XP (sorry za nieścisłość)

prawym na pulpit>właściwości>wygaszacz>zarządzanie energią (na dole okienka będzie)

tam się powinno dać wszystko zmienić

Tak, przeszukiwałem już ‘Opcje zasilania’. Jest tam pozycja: ‘Przyciski zasilania’ w zakładce ‘Zaawansowane’, ale odnoszą się one to przycisków na obudowie. W tym momencie mam ustawione na przycisku Power hibernację, i powiedziałem, żeby wyłączać komputer właśnie poprzez wciśnięcie przycisku na obudowie. Ale jakoś laskom nie chce się o tym pamiętać. Dlatego zapytałem jak podmienić funkcję przycisku ‘Wyłącz komputer’ na ‘Hibernację’, dzięki czemu hibernacja następowałaby niejako podświadomie.

Pozdrawiam

Da się zrobić że będzie czwarty przycisk (hibernacja) w okienku zamykania systemu, po wprowadzeniu ustawień w rejestrze

Vista Start Menu 3 PL.Podmienia przyciski Wyłącz na Hibernacja.Pozdrawiam. :slight_smile:

A masz może pod ręką jaki klucz w rejestrze trzeba wprowadzić/zmienić?

Dzięki Errata za propozycję. Przestraszyłem się trochę, kiedy otworzyłem start ;p Szczerze, to wolałbym nie instalować dodatkowych programów dla tej operacji. Mimo wszystko jeszcze raz dzięki.

Panel sterowania >> opcje zasilania >> hibernacja >> zaznacz

Wyłącz komputer >> naciskasz shift i trzymasz (stan wstrzymania zamieni się w hibernację ) >> klik i wchodzi do hibernacji

:slight_smile:

możesz również zrobić skrót na pulpicie do hibernacji

PPM na pulpit >> nowy skrót >> wpisz rundll32.exe PowrProf.dll, SetSuspendState Hibernate >> nazwij hibernacja i gotowe

:smiley:

Kombinację z shiftem znam, natomiast obawiam się, że dla moich pań byłoby to zbyt niewygodne.

Dzięki za pomysł z plikiem, który hibernuje. Walne go na środku pulpitu, powinno być wystarczająco wygodne.

możesz jednocześnie ukryć przycis “Wyłącz komputer”

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

a tu masz plik.reg do odkrycia przycisku “Wyłącz komputer” by powrócić do poprzednich ustawień

jak zastosować masz opisane przy wyłączaniu tej opcji

:slight_smile:

Też się przyda, dzięki.

Po screenie widzę, że masz gotowe klucze do rejestru na każda okazję.