Zmienione ikony po zainstalowaniu XnView

Po instalacji, XnView zmieniły się ikony na pulpicie oraz niektóre na dysku C mniej więcej w taki sposób jak w załączniku. Czy jest jakiś sposób aby to naprawić nie odinstalowując przeglądarki? 

post-195615-0-26056700-1427626590.jpg

Jakie ikony się pozmieniały?

Może wystarcza podmiana ikon w ich opcjach.

To wygląda na uszkodzoną strzałkę “skrótu” .

Najszybciej byłoby użyć Sunrise Seven -> Zainstalować -> Karta Większe dostosowanie -> usuń strzałki skrótu - > Przeładuje się explorer.exe - > odznaczyć znowu tą samą opcję -> powinny pojawić się prawidłowe strzałki.

Pobierz, uruchom i zrestartuj komputer:

http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_repair_icons.html

 

Istnieje jeszcze inne rozwiązanie które proponuję sprawdzić wcześniej.

 

Poradnik:

@XMan: wszystkie pliki odpowiedzialne za gromadzenie danych o ikonach usunąłem wcześniej chcąc rozwiązać problem. Postępowałem mniej więcej według tego

Jak nie pomogą inne porady to wrócę do Twojej ponieważ kilka spraw o których piszesz jest dla mnie nowych :slight_smile:

Bo, żeby to działało to Sunrise musi być zainstalowany :wink:

Co do reszty to zrób reflush cache ikon, jak radzi XMan.

 

W tym poradniku jest pewne ale… które można nie zrozumieć.

 

Mój komentarz:

 

 

Podałem p/w dwie możliwości rozwiązania problemu.

 

Zacznij od mojej porady, jak widać dawno temu miałem podobny problem i naprawiłem…

 

 

Jeżeli nie pomoże to:

 

 

Hmmm Nie musiał przez miesiąc aż do instalacji XNview wszystko było ok. Te brzydkie ikonki pojawiły się na miejscu strzałek w momencie powiązania plików graficznych z programem.

Po tych zabiegach, o których pisał XMan i po odptaszkowaniu i zaptaszkowaniu ukrywania strzałek w SS na razie jest dobrze. Ikony wyświetlają się prawidłowo i bez strzałek. (niejasne jest dla mnie co się dzieje z IconCache po zmianie głębi kolorów ale właśnie to zadziałało)

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Mam nadzieję, że problem nie wróci po restarcie. Jak by co to dam znać.

@ pstrowsky:

 

Znam Ciebie z forum i nie jesteś głupi.

Wiedziałem że jak mnie posłuchasz to rozwiążesz problem  :wink:

 

Pozdrawiam.

Problem zniknął, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. Jednak samo trwałe usunięcie pliku IconCache nie wystarczy. Po tym zabiegu jeszcze raz przywróciłem strzałki przy skrótach za pomocą Sunrise Seven, a następnie ponownie je usunąłem, i dopiero to poskutkowało.