Zmienne logi komutera

czy da się zmieniać jakoś logi komputera? (numery, IP czy jak to się nazywa) nie chodzi mi o internetu tylko komputera.

co masz na myśli ?? ip w internecie(to zależy od ISP) czy w sieci lokalnej ??

Nie chodzi mi o no nie wiem jak to się nazywa chyba logi komputera (numer komputera - systemu)

IP mam zmienne iż neostarda ale chcę się dowiedzieć czy te numery systemowe można zmieniać i czy osoby drugie z sieci mogą je widzieć bo w pewnej grze internetowej je przechwytują.

rozumiem że masz bana :slight_smile: co to za gra ??

Tak mam bana … i w przyszłości chciałbym go uniknąć więcej napisze Ci na PW…

Czy ktoś wie czy można zmieniać te logi bo to jest przecież dlam nei nie logiczne że ktoś sobie widzi jakby mój system.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja zmień i popraw.JNJN

na podstawie http://www.i-slownik.pl

IP

Co to jest IP?

(ang. Internet Protocol) - liczba składająca się z czterech bajtów przedzielonych kropkami, np. 195.205.41.42 Ponieważ każda liczba wchodząca w skład adresu IP jest opisywana jednym bajtem, jest ona zawsze z zakresu od 0 do 255 (1 bajt = 8 bitów = 28 = 256). Każdy komputer podłączony na stałe do Internetu ma swój stały (niezmienny) adres IP, dzięki czemu jesteśmy go w stanie zlokalizować - np. przeglądając strony WWW. Mimo że w przeglądarce stron WWW nie wpisuje się zazwyczaj adresu IP serwera internetowego (liczby trudno jest zapamiętać), a adres internetowy, dzięki systemowi DNS można dowolny serwer zlokalizować. Adres IP dzieli się na adres sieci oraz adres komputera. Wyróżniamy trzy klasy adresów IP:

adres IP klasy A - adres IP emisji pojedynczej należący do zakresu od 1.0.0.1 do 126.255.255.254. Pierwsza liczba określa sieć, a ostatnie trzy wskazują dany komputer w sieci;

adres IP klasy B - adres IP emisji pojedynczej należący do zakresu od 128.0.0.1 do 191.255.255.254. Pierwsze dwie liczby określają sieć, a ostatnie dwa oktety wskazują dany komputer w sieci;

adres IP klasy C - adres IP należący do zakresu od 192.0.0.1 do 223.255.255.254. Pierwsze trzy liczby określają sieć, a ostatnia wskazuje komputer w sieci.

Oprócz normalnych adresów IP istnieją również specjalne adresy:

127.0.0.1 - tzw. adres zwrotny, który oznacza zawsze nasz własny komputer

IP maszyny nie zmienisz