Zmina funcji klawiszy - mapowanie

Witam, dostałem klawiaturę z układem Qwerty, w której w zasadzie wszystko działa ok, z wyjątkiem kilku klawiszy. Chodzi mi o zamianę symboli " @ Ł # ~ Tak jak widać to na zdjęciu.

7a84d8d4916a0fdamed.png

Próbowałem zrobić to za pomocą kilku programów. SharpKeys jest bardzo fajny, ale nie ma opcji, oddzielnej dla symbolu górnego, jak zmieniać to można całość, a na przykład w klawiszu ( 2 " ) dwójka jest na dobrym miejscu chodzi tylko o ". Próbowałem robić to Duchem , ale nie ma do niego aktualnego opisu, bo ten nie bardzo pasuje do ostatniej wersji, a dwa nie wiem jak ułożyć polecenie by zmieć działanie Shift + 2 = " na shift + 2 = @

Czy ktoś wie, jakim programem, jak w prosty sposób zmienić działanie klawiszy, by odpowiadały symbolom? :slight_smile:

Tak jak wyżej, mapowanie tych klawiszy zrobisz bardzo prosto pisząc własny skrypt w AutoHotkey.

Dla prawidłowego działania shift + 2 będzie to np.

+2:: 

Send @

return

Edit: Później skrypt można oczywiście skompilować i zapisać jako plik .exe

Właśnie próbuje wpisywać skrypty. Na początku jest wszystko ok, te działają:

+2::

send "

return

+’::

send @

return

ale już przy tym pojawia się problem, trzeba zapisywać w Unicode i dział tylko przy zapisie w UTF-8 i to wyświetla zamiast £

+3::

send £

return

Jak chciałem zmienić ** na # to stale mam błąd

\ ::

send #

return

Przydało by się zapisywanie wszystkich skryptów w jednym notatniku, ale nie wiem, jak je oddzielać, bo jak są pojedynczo to mamy coś takiego

e89cde08813ee633.jpg

Wpisz każdy jeden pod drugim w jednym pliku, i tak będą działały, każdy osobno.

Nie musisz ich inaczej oddzielać. Robi to funkcja return.

co do tych błędów, sprawdzę w wolnym czasie.

Edit:

Już się pogubiłem, jak dokładnie chciałeś zamienić te klawisze ;/

Udało mi się uruchomić ostatni z Twoich skryptów.

Poprawione:

\::

send {#}

return
  1. Była tam niepotrzebna spacja po ,

  2. zapisane bez nawiasu klamrowego działa jako klawisz Windows (pomiędzy ctrl i alt)

Z tym dziwnym Ł nie mogę sobie poradzić. Jedyny ciąg znaków jaki uda się bez problemu wygenerować to:

Może sam coś wykombinujesz? Korzystałem z wiersza {ASC nnnnn}

w http://www.autohotkey.com/docs/commands/Send.htm

I jeszcze tabelka ze znakiem, może być potrzebny kod ;] : http://pl.wikisource.org/wiki/Unicode/Dodatek_Latin-1

Dzięki za pomoc, jeszcze powalczę z £, ale i tak już prawie wszystko poprawiłem, tylko dodam do autostartu plik ze skryptami i będzie ok. :slight_smile: