Zmina wielkości, jakości pliku mp3

(Mracin) #1

Jakim programem mógłbym zmniejszyć wielkość pliku mp3, bez zbytniego spadku jakości?

Mam np. piosenke z szybkością transmisji bitów 320 kb/s jak można by ją zmniejszyć do 192 kb/s? wtedy zmniejszyłaby sie chyba wielkośći pliku :clever:

Czy sa może jakieś inne sposoby?

(Bunio) #2

:arrow: Zmienianie bitrate utworów muzycznych.

Tak.

(aju) #3

Zobacz ten topic.

Jeśli istnieje taka opcja to polecam oprócz zmniejszania bitrate konwersję na format ogg. Jakość bardzo dobra, natomiast w porównywaniu z mp3 ok. 40-50% mniejsza wielkość pliku.

(system) #4

ja do zmiany polecam Blaze Media Pro sam go uzywam i sprawuje się znakomicie :slight_smile:

(Tommekx) #5

Bardzo dobrze się sprawuje jetAudio, tak jak to również opisał aju

(Mracin) #6

A macie może coś darmowego i bez ograniczeń czasowych do polecenia (takiego żeby mp3 konwertował)?

(Lilimek) #7

Jeżeli masz Winamp'a to możesz pobawić się tym plug-in'em.

Jeżeli używasz Foobar'a to ma on możliwość konwersji na różne formaty, wystarczy ściągnąć odpowiednie komponenty (wszystkie informacje są na oficjalnym forum).

(aju) #8

Jeśli program o nazwie dBpowerAMP Music Converter jest płatny to ja jestem... dziewczyną :lol:

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych

Jak używać programu masz opisane w linku podanym przeze mnie i Bunio

(Mracin) #9

Napisałem, że najlepiej jakby nie miał ograniczej czasowych... a jak przeczytałem w komentarzach pod opisem programu to tam napisali, że kodowanie do mp3 ma ograniczony czas 30 dni..

(aju) #10

Skoro tak to widocznie wkradł się błąd na forum.

Jeden z użytkowników pisze również, że

Wersja 9 tutaj

(Mracin) #11

Ściągnąłem i zainstalowałem wersje 9 i wszystko niby ładnie tylko często jak coś przekonwertuje to program się zawiesza i włancza..

To wina wersji 9 czy czegos innego?

(aju) #12

Sprawdź na zużycie procesora czy w momencie zwisu nagle skacze jego zużycie.

Możliwe iż to nic takiego. Często z programami dzieje się tak, iż podczas pracy wydaje się iż się zawiesił, jednak wszystko działa jak najlepiej i program wykonuje powierzone mu zadanie w tle.

(Mracin) #13

Nie program wyłancza się.. ja dostaje tylko komunikad od wendowsa, że program wykonał nieprawidłowa operacje itd.

(aju) #14

Pisałbyś poprawnie :stuck_out_tongue:

Spróbuj przeinstalować program + czyszczenie rejestru jv16

(Spam) #15

Jest jeszcze program CDex :

:arrow: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=112&id=295

:slight_smile: