Zmniejszające się miejsce na dysku C podczas skanu KAV 09

Mam taki problem.

Jego występowanie zauważyłem, gdy pobrałem z tego portalu Comodo Internet Security v3.9 problemy pojawiły się już przy skanowaniu pliku instalacyjnego programem Kaspersky Antywirus 2009. Proces avp.exe zużył ok. 300 MB pamięci. System mocno spowolnił i się zawiesił, więc reset. Pomyślałem że od razu zainstaluję CIS (na partycji D) i też były problemy. Proces avp.exe (od Kasperskiego pomimo wyłączenia opcji skanuj archiwa i skanuj pliki instalacyjne też zużywał ok. 300 MB, a jakiś proces od Comodo ponad 100 MB. I co najdziwniejsze nagle zaczęło mi się zmniejszać szybko i drastycznie miejsce na dysku z ponad 1 GB, na 200MB i ostrzeżenie “mało miejsca na dysku” a potem jeszcze spadło do ok. 60 MB i 20MB.

Po resecie na żółtej etykiecie przy dysku C było ok. 680 MB.

Nie pisałem na forum, bo szukałem rozwiązania na własną rękę, również czytając inne wątki z tego forum.

Skasowałem punkty przywracania, przeniosłem plik wymiany na partycję D, zrobiłem defragmentację bo faktycznie duża była, skasowałem cache przeglądarek. Hibernacji w ogóle nie miałem włączonej. Najwięcej miejsca odzyskałem przenosząc plik wymiany, ostatnio skasowałem kilka rodzajów plików w trybie bezpiecznym Odkurzacza, już kiedyś robiłem porządek narzędziem systemowym “Oczyszczania dysku”.

Wczoraj skanowałem płytę 8,4 GB Kasperskim i przypadkowo spojrzałem na ilość miejsca na dysku z 1,2 GB spadło do ponad 900 MB. Dziś po uruchomieniu systemu mam znów 1,2 GB.

Dlaczego miejsce na dysku zmienia się o duże wartości (parę MB to rozumiem sesja przeglądarki, punkty przywracania systemu), ale w ciągu kilku minut z ponad 1 GB do 20 MB. Gdyby po był wirus/robak to raczej po restarcie nie pojawiałoby się wolne miejsce. Sprawdzałem dysk C Kasperskim, Ad Adware, Microbytes.

I jeszcze jedno pytanie czy mielenie dyskiem zwłaszcza przy uruchomieniu systemu, to też skanowanie KAV bo indeksację Windows Search, albo wyłączam zaraz po uruchomieniu.

Comodo Internet Security v3.9

Kaspersky Antywirus 2009

Czy używanie tych dwóch programów jednocześnie nie wyklucza się? :wink:

Jakby nie był oba chyba antywirusami są?? :?

Co do zmiany miejsca, pewno plik wymiany rośnie. :wink:

Comodo to pakiet, w skład którego wchodzi firewall, antywirus i ochrona proaktywna :wink:

Mam nadzieję, że nie instalowałes modułu antywirusowego do Comodo. Poza tym wejdź w ustawienia Defense+>zaawansowane>ustawienia kontroli wykonywania obrazów>daj na wyłaczony i odhacz Wykrywaj wstawianie kodu. Ta opcja strasznie muli kompa. No i wyłącz a najlepiej odinstaluj tego antywirusa w Comodo. :wink:

Zrobiłeś to? Poza tym w KAV wyłacz ochrone proaktywną.

Tak zrobiłem różnicy nie widzę.

I po co wyłączać ochronę proaktywną?

Koliduje z Defense+?

Wolałbym mieć w miarę wysoki poziom zabezpieczeń KAV, bo niedawno uchronił mój system przed atakiem z jakiejś chińskiej strony, której kod dokleił się do innej. Admin przyznał, że był atak na serwer hostingowy. Fakt zadziałał moduł “Ruch WWW”, ale ochrona proaktywna też może się przydać. U innego użytkownika na medal spisały się również Norton i Avast.

Ale w ogóle to jaki związek ma wyłączenie tych funkcji z ilością zajętego miejsca na dysku?

Tak. Defense+ to też ochrona proaktywna. Wyłącz którąkolwiek. Proponuję wyłączyć tą z KAV