Zmniejszające się miejsce na dysku C podczas skanu KAV 09


(Wojtek1984) #1

Mam taki problem.

Jego występowanie zauważyłem, gdy pobrałem z tego portalu Comodo Internet Security v3.9 problemy pojawiły się już przy skanowaniu pliku instalacyjnego programem Kaspersky Antywirus 2009. Proces avp.exe zużył ok. 300 MB pamięci. System mocno spowolnił i się zawiesił, więc reset. Pomyślałem że od razu zainstaluję CIS (na partycji D) i też były problemy. Proces avp.exe (od Kasperskiego pomimo wyłączenia opcji skanuj archiwa i skanuj pliki instalacyjne też zużywał ok. 300 MB, a jakiś proces od Comodo ponad 100 MB. I co najdziwniejsze nagle zaczęło mi się zmniejszać szybko i drastycznie miejsce na dysku z ponad 1 GB, na 200MB i ostrzeżenie "mało miejsca na dysku" a potem jeszcze spadło do ok. 60 MB i 20MB.

Po resecie na żółtej etykiecie przy dysku C było ok. 680 MB.

Nie pisałem na forum, bo szukałem rozwiązania na własną rękę, również czytając inne wątki z tego forum.

Skasowałem punkty przywracania, przeniosłem plik wymiany na partycję D, zrobiłem defragmentację bo faktycznie duża była, skasowałem cache przeglądarek. Hibernacji w ogóle nie miałem włączonej. Najwięcej miejsca odzyskałem przenosząc plik wymiany, ostatnio skasowałem kilka rodzajów plików w trybie bezpiecznym Odkurzacza, już kiedyś robiłem porządek narzędziem systemowym "Oczyszczania dysku".

Wczoraj skanowałem płytę 8,4 GB Kasperskim i przypadkowo spojrzałem na ilość miejsca na dysku z 1,2 GB spadło do ponad 900 MB. Dziś po uruchomieniu systemu mam znów 1,2 GB.

Dlaczego miejsce na dysku zmienia się o duże wartości (parę MB to rozumiem sesja przeglądarki, punkty przywracania systemu), ale w ciągu kilku minut z ponad 1 GB do 20 MB. Gdyby po był wirus/robak to raczej po restarcie nie pojawiałoby się wolne miejsce. Sprawdzałem dysk C Kasperskim, Ad Adware, Microbytes.

I jeszcze jedno pytanie czy mielenie dyskiem zwłaszcza przy uruchomieniu systemu, to też skanowanie KAV bo indeksację Windows Search, albo wyłączam zaraz po uruchomieniu.


(greh) #2
Comodo Internet Security v3.9

Kaspersky Antywirus 2009

Czy używanie tych dwóch programów jednocześnie nie wyklucza się? :wink:

Jakby nie był oba chyba antywirusami są?? :?

Co do zmiany miejsca, pewno plik wymiany rośnie. :wink:


(Danielm86) #3

Comodo to pakiet, w skład którego wchodzi firewall, antywirus i ochrona proaktywna :wink:

Mam nadzieję, że nie instalowałes modułu antywirusowego do Comodo. Poza tym wejdź w ustawienia Defense+>zaawansowane>ustawienia kontroli wykonywania obrazów>daj na wyłaczony i odhacz Wykrywaj wstawianie kodu. Ta opcja strasznie muli kompa. No i wyłącz a najlepiej odinstaluj tego antywirusa w Comodo. :wink:


(Wojtek1984) #4

(Danielm86) #5

Zrobiłeś to? Poza tym w KAV wyłacz ochrone proaktywną.


(Wojtek1984) #6

Tak zrobiłem różnicy nie widzę.

I po co wyłączać ochronę proaktywną?

Koliduje z Defense+?

Wolałbym mieć w miarę wysoki poziom zabezpieczeń KAV, bo niedawno uchronił mój system przed atakiem z jakiejś chińskiej strony, której kod dokleił się do innej. Admin przyznał, że był atak na serwer hostingowy. Fakt zadziałał moduł “Ruch WWW”, ale ochrona proaktywna też może się przydać. U innego użytkownika na medal spisały się również Norton i Avast.

Ale w ogóle to jaki związek ma wyłączenie tych funkcji z ilością zajętego miejsca na dysku?


(Danielm86) #7

Tak. Defense+ to też ochrona proaktywna. Wyłącz którąkolwiek. Proponuję wyłączyć tą z KAV