Zmniejszanie partycji systemowej

Witam, to praktycznie mój drugi dzień z Win7 i przeniesienie się z XP sprawia mi trochę problemów.

Otóż przy instalacji systemu namieszało mi w głowie trochę tworzenie partycji mnie przerosło (pomyślałem, najpierw system, partycjami zajmę się później).

Zainstalowałem go, wszystko działa sprawnie, wziąłem się za próbę zmniejszania partycji z pomocą narzędzia systemowego Zarządzanie komputerem. Mój dysk ma 500GB, chciałem przeznaczyć około 100GB na partycję systemową + sterowniki i inne pierdoły, jednak tutaj pojawił się problem. Dysk pozwolił się podzielić tylko na połowę, dalej nie drgnie, załączam screen:

Próbowałem już defragmentować, zmniejszać plik stronnicowania i szczerze mówiąc skończyły mi się pomysły.

Wiem, że mógłbym użyć jakiegoś programu pokroju Parition Magic, ale chciałbym się do niego uciec jako ostateczności i wolałbym zrobić to przez system.

Jakieś rady?

Pozdrawiam.

Ps. Jeśli to ma znaczenie, korzystam z Win7 Professional x64 z MSDNAA

Jeśli chcesz zmniejszyć jeszcze partycję C za pomocą systemowego Zarządzania dyskami, to musisz użyć zewnętrznego defragmentatora, np. Defraggler (http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html) i zdefragmentować partycję C tak, aby wszystkie pliki skupić z jednej strony partycji. W Defragglerze trzeba w tym celu użyć opcji “Defragmentuj”, czyli pełnej defragmentacji (nie Defragmentuj szybko!), ponieważ tylko wtedy nastąpi przesunięcie wszystkich plików (co do jednego!) na jedną stronę partycji C.

Po takiej defragmentacji wracasz do systemowego Zarządzania dyskami i spokojnie ponawiasz czynność zmniejszania partycji C do żądanego rozmiaru.