Zmniejszanie temperatury

Witam!

Mam problem z temp. sprzętu, znaczy może nie jest ona wysoka ale po dłuższym graniu czasami pojawiają się błędy.

Mój NB ok. 20 min po włączeniu ma temperature 45C jednak udało mi się to ograniczyć stawiając wiatraczek który nadmuchuje na niego powietrze - efekt 31C.

Natomiast martwi mnie moja karta graficzna (Gigabyte GF 8500GT) ponieważ ma chłodzenie pasywne na czysto - z włączonym tylko Windowsem (55C) a z Linuxem (48C) - trochę boje się pomyśleć jaką ona ma temp. po 40 min. grania w Gothica 3 bo sie wiesza grafika albo zabiela mi grafe…

Wpadłem na pomysl że zamontuje 2 wiatraczki na karcie graf. jeden 80mm na wysokości rdzenia i 2. 70mm mniejwięcej na miejscu kości pamięci. Jak myślicie ja wpłynie to na temperaturę?? Dodam tylko iż nakierowanie powietrza na radiator dawało 6C w dół.

Myślę także nad instalacją 70 na NB, ale niewiem czy to lepsze rozwiazaie niz wiatraczek z nadmuchem.

Pozdrawiam Crop

Witam!

Na NB kup sobie niebieski radiator Zalman. Popraw cyrkulacje w obudowie (wiatrak wciągający i wyciagający powietrze). Przy radiatorze na grafice zamontuj jakiś cichy 120mm wiatrak. To spokojnie wystarczy a temperatura spadnie znacznie.

czego ty się martwisz ? ja na swoim 8800 mam w spoczynku 54 stopnie w stresie dochodzi do 68 stopni, zamontowałem wiatraczek 80 mm i mam o 3 stopnie mniej 51 w spoczynku i w stresie 67 C :wink: a karta ma ograniczenie do 100 C :slight_smile: na mojej starej karcie Gigabyte 7600 GS mam 80 C :mrgreen: wsadziłem 1 wiatrak 120 mm żeby coś dmuchał na tą grafe i działa do dziś, a ma ją już od ponad roku :smiley:

x1950pro 648mhz na rdzeniu 1458 na pamięciach - 41stopni w idle 51 w stresie, a przy tym zagłusza ją cichutki caviar :]

Wentylatory 12cm rozwiązują każdy problem, tak samo jak chłodzenie na heatpipe’ach :slight_smile: