Zmniejszenie mocy monitora po odłączeniu kabla w lapsie

Sprzęt - Laptop Compaq Presario V5000

System - Windows XP Home Edition

Przed przeinstalowaniem systemu jak odłączałem kabel od zasilania, monitor przygasał o jakies 15% (oszczędność energii). Teraz jak to robie monitor działa cały czas na 100%. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mnie pokierować jak moge zmniejszyc moc monitora po odłaczeniu zasilania. W opcjach zasilania jakoś nie moge tego znaleźć w opcjach dotyczących ekranu jest takie cos jak “zasilanie monitora” ale to przenosi mnie do opcji zasilania.Pzdr serdecznie

Hey !!

Do zmniejszania jasności ekranu, prędkości procesora i tym podobnych spraw najczęściej służy oprogramowanie dodatkowe, które należy zainstalować - najczęściej jest dołączone do płytki ze sterownikami. Po instalacji zastępują one standardowe alpety Windowsa i umożliwiają aktywizację powyższych opcji…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

No tak wszystko pięknie ładnie, ale ja nie mam żadnej dodatkowej płytki (na pewno jej nie zagubiłem bo trzymam wszystkie komputerowe sprawy razem). Windowsa musiałem sobie sam nagrywać gdyż zakupiłem lapsa z już zainstalowanym windowsem (bez płytki instalacyjnej). Może jakoś jednak się da tego dokonać? Może przy użyciu jakiegoś programu (najlepiej free) ? Pzdr

Wejdź na www producenta laptopa, odnajdź swój model i sprawdź czy są tam jakieś sterowniki do pobrania.

Sprawdź czy w “panelu sterowania>opcje zasilania” masz włączone że używasz laptopa.

Pozdrawiam

Witam.

Hmmmm… A może by tak zacząć od sprawdzenia ustawień zasilania w biosie? Panowie.