Zmniejszenie mocy monitora po odłączeniu kabla w lapsie

(Fly Men) #1

Sprzęt - Laptop Compaq Presario V5000

System - Windows XP Home Edition

Przed przeinstalowaniem systemu jak odłączałem kabel od zasilania, monitor przygasał o jakies 15% (oszczędność energii). Teraz jak to robie monitor działa cały czas na 100%. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mnie pokierować jak moge zmniejszyc moc monitora po odłaczeniu zasilania. W opcjach zasilania jakoś nie moge tego znaleźć w opcjach dotyczących ekranu jest takie cos jak "zasilanie monitora" ale to przenosi mnie do opcji zasilania.Pzdr serdecznie

(Dimatheus) #2

Hey !!

Do zmniejszania jasności ekranu, prędkości procesora i tym podobnych spraw najczęściej służy oprogramowanie dodatkowe, które należy zainstalować - najczęściej jest dołączone do płytki ze sterownikami. Po instalacji zastępują one standardowe alpety Windowsa i umożliwiają aktywizację powyższych opcji...

Z pozdrowieniami

Dimatheus

(Fly Men) #3

No tak wszystko pięknie ładnie, ale ja nie mam żadnej dodatkowej płytki (na pewno jej nie zagubiłem bo trzymam wszystkie komputerowe sprawy razem). Windowsa musiałem sobie sam nagrywać gdyż zakupiłem lapsa z już zainstalowanym windowsem (bez płytki instalacyjnej). Może jakoś jednak się da tego dokonać? Może przy użyciu jakiegoś programu (najlepiej free) ? Pzdr

(Polarowicz) #4

Wejdź na www producenta laptopa, odnajdź swój model i sprawdź czy są tam jakieś sterowniki do pobrania.

Sprawdź czy w "panelu sterowania>opcje zasilania" masz włączone że używasz laptopa.

Pozdrawiam

(Starjack) #5

Witam.

Hmmmm..... A może by tak zacząć od sprawdzenia ustawień zasilania w biosie? Panowie.