Zmniejszenie obrotow wiatraczka

(Gorky112) #1

Mam problem z wiatrakiem mianowicie, usunąłem w menadżerze zadań explorer.exe i nagle pulpit stał się pusty to zresetowałem komputer. Komputer nie chciał się odpalić. Po kilku próbach udało się, ale teraz z niewiadomych przyczyn wiatrak działa na większych obrotach. Nigdy przedtem tak nie miałem.

Nie mogę znaleźć dokładnie mojego modelu laptopa, ale to z tej serii.

asus-k70id-ty019v_0.jpg

Co mam zrobić, żeby zmniejszyć obroty?

edit explorer.exe po zresetowaniu jest w menadżerze zadań.

(Piotrkijak) #2

W takim razie wyłączyłeś go, a nie usunąłeś, a to jest różnica. Jeżeli usunąłbyś ten plik, w momencie ładowania pulpitu wywalałoby komunikat brak pliku explorer.exe i dalej pulpit nie ładowałby się... Co do chłodzenia to w laptopie nie zmniejszysz obrotów wiatraczka. W jego wnętrzu jest czujnik i to on decyduje jak szybko ma się kręcić. Rozwiązania są trzy-albo zakup podstawki z wiatraczkami zasilanej z USB, albo rozkręcenie(z reguły na spodzie jest klapka, którą wystarczy odkręcić i już masz dostęp do chłodzenia) i porządnie przedmuchać przy użyciu sprężonego powietrza/własnego z płuc, albo serwis i oczekiwanie na odbiór do 2 tygodni roboczych.

(Gorky112) #3

Tak wyłączyłem, a nie usunąłem mój błąd. "Włączyłem komputer i działało wszystko dobrze, ale zamykałem procesy bo program mi się zwiesił i przypadkowo wyłączyłem ten explorer, zresetowałem komputer i (włączył się po 3rr z powodu black screen )po 3rr włączył się(i tu zaczął głośno chodzić) z zapytaniem jak chce go odpalić czy normalnie, awaryjnie i 2 inne opcje."

Ostatnio był w serwisie na 2 tygodnie i wymienili mi wiatrak, od kurzu też raczej nie bo na początku działał normalnie. Nie da się jakimś programem sprawdzić błędów czy coś, bo nie chce znowu czekać 2tygodni hmhm..

(Piotrkijak) #4

Po mojemu bez sensu kombinować-radzę oddawać Ci go do skutku, bo serwisy mają tak, że po podjęciu iluś tam prób naprawy wymieniają towar na nowy, wolny od wad.

(Gorky112) #5

@Piotrek92 popieram cię, ale nie chce czekać znowu 2tygodni bo mam ważne sprawy.

Nikt nic nie wie co można poradzić?(odświeżam)