Zmniejszenie obrotow wiatraczka

Mam problem z wiatrakiem mianowicie, usunąłem w menadżerze zadań explorer.exe i nagle pulpit stał się pusty to zresetowałem komputer. Komputer nie chciał się odpalić. Po kilku próbach udało się, ale teraz z niewiadomych przyczyn wiatrak działa na większych obrotach. Nigdy przedtem tak nie miałem.

Nie mogę znaleźć dokładnie mojego modelu laptopa, ale to z tej serii.

asus-k70id-ty019v_0.jpg

Co mam zrobić, żeby zmniejszyć obroty?

#edit explorer.exe po zresetowaniu jest w menadżerze zadań.

W takim razie wyłączyłeś go, a nie usunąłeś, a to jest różnica. Jeżeli usunąłbyś ten plik, w momencie ładowania pulpitu wywalałoby komunikat brak pliku explorer.exe i dalej pulpit nie ładowałby się… Co do chłodzenia to w laptopie nie zmniejszysz obrotów wiatraczka. W jego wnętrzu jest czujnik i to on decyduje jak szybko ma się kręcić. Rozwiązania są trzy-albo zakup podstawki z wiatraczkami zasilanej z USB, albo rozkręcenie(z reguły na spodzie jest klapka, którą wystarczy odkręcić i już masz dostęp do chłodzenia) i porządnie przedmuchać przy użyciu sprężonego powietrza/własnego z płuc, albo serwis i oczekiwanie na odbiór do 2 tygodni roboczych.

Tak wyłączyłem, a nie usunąłem mój błąd. “Włączyłem komputer i działało wszystko dobrze, ale zamykałem procesy bo program mi się zwiesił i przypadkowo wyłączyłem ten explorer, zresetowałem komputer i (włączył się po 3rr z powodu black screen )po 3rr włączył się(i tu zaczął głośno chodzić) z zapytaniem jak chce go odpalić czy normalnie, awaryjnie i 2 inne opcje.”

Ostatnio był w serwisie na 2 tygodnie i wymienili mi wiatrak, od kurzu też raczej nie bo na początku działał normalnie. Nie da się jakimś programem sprawdzić błędów czy coś, bo nie chce znowu czekać 2tygodni hmhm…

Po mojemu bez sensu kombinować-radzę oddawać Ci go do skutku, bo serwisy mają tak, że po podjęciu iluś tam prób naprawy wymieniają towar na nowy, wolny od wad.

@Piotrek92 popieram cię, ale nie chce czekać znowu 2tygodni bo mam ważne sprawy.

Nikt nic nie wie co można poradzić?(odświeżam)