Zmniejszenie partycji systemowej, jaki program?


(Belzio) #1

Witam, zwracam się do was o jeszcze jedną prośbę a mianowicie: programem EASEUS Partition Master 3.5 Home Edition zmniejszyłem 1 partycje i dodałem trochę do mojej z grami, jeżeli chciałem to zrobić z partycją systemową w pod systemie wyskoczył error i załadował się system. Czy Paragon Partition Manager Professional 10.0, Partition Magic 8.0 zmniejszyłby właśnie tą partycje? Może nie jestem zaawansowany ale jest ten Gpart do którego trzeba tylko wypalić płytę zbotowaną i odpalić, ale zabawa programem jest znacznie trudniejsza za pewne, więc proszę o pomoc.


(Micoud81) #2

acronis disk director suite


(Belzio) #3

łatwy w obsłudze? trzeba wypalać płytę? a te co podałem sobie nie poradzą z systemowym? :stuck_out_tongue:


(Cedar) #4

Podaj dokładnie jaki wystąpił błąd i jaki masz rozkład partycji (zrób zrzut ekranu z uruchomionym programem) Napisz też dokładnie którą partycję chcesz zmniejszyć a którą powiększyć.


(Belzio) #5

Planuje zmniejszyć partycję “C” i powiększyć z grami, mam ich bardzo dużo i planuje mieć jeszcze parę. Myślałem też nad tym żeby partycję “F” usunąć i zrobić jedną dużą, a druga systemowa.

tak mam http://img191.imageshack.us/img191/8853 … gmfkgk.jpg

tak chciałbym http://img132.imageshack.us/img132/1380 … mfkgk2.jpg

O to ten błąd:

Failed to complete the batch operations! Message (9) EASEUS Partition Master finds some error on the partition. Please check disk and try again.

Nie można dokończyć operacji partii! Wiadomość (9) EASEUS Partition Master znajdzie kilka błędów na tej partycji. Prosimy o sprawdzenie dysku i spróbuj ponownie.

Wychodzi na to że nie czytałem a są jakieś błędy na tej partycji.

Co mam teraz zrobić, defragmentacje? Może jakieś wirusy się wzięły. Co mam robić? :slight_smile:


(Technik Elektro) #6

teraz to chkdsk /f na wszystkich partycjach… zdecydowanie do zabawy z resize-em aplikacje acronisa. inna sprawa że dane są zdefragmentowane (masz ich trochę) i cały proces będzie trochę trwał.


(Belzio) #7

Tak mam zrobić na wszystkich partycjach?


(Technik Elektro) #8

tak


(Belzio) #9

Zrobiłem to… więc tak na partycjach “E”, “F” poszło to bez żadnych (T/N) po prostu się wykonało. Na partycji systemowej “C” wyskoczyło najpierw powiadomienie http://img504.imageshack.us/img504/3327 … jrtjrt.jpg dałem “T” reset pc zrobiłem i robiło się pod systemowo. Zrobiło się bez żadnych (T/N) i załączył się pulpit. Teraz powinno się zgrać EASEUS Partition Master czy coś jeszcze zrobić ??


(Technik Elektro) #10

próbuj powinno zadziałać…


(Belzio) #11

Elegancko poszło 40gb z C na E, wielkie dzięki i życzę dalszej rozszerzonej nauki o PC.