Zmniejszenie partycji w Vista

Witam.

Postanowiłem opisać swój problem, gdyż po przeszukaniu przez ponad 8 godz nie znalazłem rozwiązania problemu.

Posiadam laptopa HP PAVILION z fabrycznie zainstalowaną Vistą.

Mój problem polega na tym że korzystając z zarządzania dyskami nie mogę zmniejszyć partycji (mam ją tylko jedną ). Zmniejszenie ze 120GB, jakie proponuje mi Vista to tylko 5GB więc nawet nie opłaca się tworzyć nowej partycji. Wcześniej już udało mi się utworzyć partycję D (48 GB), natomiast po nowej instalacji systemu mogę tylko 5GB.

Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu, dlaczego tak się dzieje???

Za pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam amws :smiley:

Po prostu ściągnij GParted 0.3.4-8. Jest znacznie lepszy niż wbudowane narzędzia do zmiany rozmiarów partycji. Sam go używam.

Tak, tylko ten program nie chce mi się załadować.

Ściągnąłem, nagrałem ISO i nie ładuje mi się obraz na samym końcu.

Zauważyłem jednak, że po przywróceniu ustawień fabrycznych mogłem zmniejszyć rozmiar dysku 120 GB o połowę, ale więcej nie da rady.

Może jest to związane z jakimiś ustawieniami ???

(w zarządzaniu dyskami napisane jest że zmniejszenie może być niemożliwe ponieważ włączone są pliki stron lub migawki) —> nie wiem co to oznacza?

Musisz załadować dodatkowe składniki.

Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

Przede wszystkim musisz zdefragmentować partycję bo prawdopodobnie ostatnie dane znajdują się 5GB przed końcem partycji… Miałem taki sam problem i defragmentacja pomogła

Dodatkowe składniki tzn. jak masz tam listę dodatków, które można załadować to masz na nie pamiętam bo dano nie używałem, ale nazywa się to X serwer lub xorg to dajesz enter, a potem spacjom zaznaczasz wszystkie elementy.

Jeżeli chodzi o defragmentację to została zrobiona dwukrotnie -BRAK EFEKTU

Teraz mam dysk 55 GB i chciałbym zmniejszyć jeszcze o 15GB

Acronis Disk Director Suite 10 na pewno sobie z tym poradzi

Bez wątpienia :slight_smile: Tylko trzeba za niego zapłacić :frowning:

Wersja testowa, która jest do ściągnięcia ze strony producenta ma niestety ograniczenia :frowning:

I co, ktos juz wie jak zmiejszyc partycję C: na np: 30 GB ?

Też mam dysk 120 GB i vista pozwala mi na zmiejszenie C: tylko około 45 GB…

Vista to szajs. Moim zdaniem zabezpiecza się w ten sposób, żeby jej miejsca nie zabrakło. Ja sie już kiedyś przekonałem o tym. Otóż jak ściągnąłem builda 57… (coś tam nie ważne) i chciałem bez kasowania wgrać go na builda 5600 (wyupgrejdować) to mimo tego, że dysk był 2 razy większy niż Vista zajmuje po instalacji to i tak nie pozwoliło mi się zaktualizować. Wyskakiwało, że za mało miejsca. Nie polecam ci Visty. Jak już coś z Microsoftu to XP jest moim zdaniem najszybszy i najprostszy.

Niestety sukinsynki nie sprzedają nowych laptopów bez visty :((

Tak więc już ją mam. Jeśli dodać do tego że to pierwszy legalny win jaki mam to chyba przy nim zostanę.

Musze tylko zmiejszyć dysk C: na 40GB… i nie wiem jak to zrobić :expressionless:

bartekvip , widać, że jesteś bardzo bystry. Skąd miałeś dostęp do wersji testowych Visty, bo chyba nie byłeś betatesterem :-x

Jakbyś zauważył, to wersje testowe i jakieś problemy/błędy miały prawo występować :!: Tak w ogóle jesteś mało oryginalny, bo moda jeżdżenia po Viście już mija (tak samo było z XP w 2002 roku).

Nie pozdrawiam :wink:

Otóż jestem bystry a ty nie. Na łamach wortalu były linki do pobrania i zdobycia kodu. Mi kod wygasł bodaj 30 maja lub 1 maja. Jakbyś czytał newsy z wortalu to byś miał Viste build 5600 bo była do ściągnięcia. :stuck_out_tongue: JESTEM BYSTRY :stuck_out_tongue: