Zmniejszenie prędkość łącza, wzrost pingów


(Mpc Alan) #1

Witam. Nie wiem z jakiego powodu, ale ostatnio wszystko pobieram z żałosną prędkością 50 kb/s, gdy moja standardowa prędkość to ok. 400 kb/s. Napotkałem również straszne lagi w grach, pingi sięgają zenitu. Nie wiem co to wywołało, takie rzeczy dzieją się nawet, gdy siostra na komputerze nic nie robi. Oto screen jak wygląda rozmieszczenie Liveboxa (przy komputerze siostry) i Wi-Fi (mój komputer):

73509752207135854299_thumb.jpg

Przez chwilę myślałem że to wina przemeblowania i łóżko zasłania Wi-Fi, ale bez przesady, aby prędkość tak spadła. W dodatku przez pewien czas po przemeblowaniu wszystko było OK, więc to nie może być wina zmiany położenia biurka.


(CHUDYxp) #2

Na początek wyłącz i włącz LB następnie zobacz na tej stronie jaką masz prędkość http://www.speedtest.net/ u siebie na laptopie i u siostry wyniki wklej na forum


(Dimatheus) #3

Hej,

Być może po przemeblowaniu znajdujesz się w zasięgu innych sieci, które zakłócają sygnał WiFi LiveBox’a. Warto by to sprawdzić. Ściągnij program inSSIDer, uruchom i sprawdź, jak wygląda sygnał z innych sieci i na któych kanałach jest on nadawany. Możesz też wrzucić screen’a z tegoż programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mpc Alan) #4

To nie jest laptop, lecz PC’et. Nie jestem w zasięgu innego łącza, biurko przesunąłem o 2 metry a mieszkam na wsi i domy są od siebie sporo oddalone.

Po restarcie LB jest prędkość maksymalna (420 kb/s) lecz po jakimś czasie (nie wiem po jakim, chyba parę godzin) spada do tych 20 kb/s.


(Dimatheus) #5

Hej,

Spróbuj z LiveBox’em połączyć się kablowo. Czy problem będzie występował nadal? Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że to z łączem jest problem techniczny, którego Ty nie będziesz w stanie rozwiązać bez interwencji dostawcy.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mpc Alan) #6

Nie mam możliwości połączenia się kablowo.


(Dimatheus) #7

Hej,

Niestety jest to koniecznie do przeprowadzenia diagnostyki. Możesz jakoś wytłumaczyć, dlaczego nie możesz połączyć się kablowo? Generalnie nie potrzeba robić nie wiadomo jak długich testów. Kilka chwil i będziemy wiedzieć, czy na kabelku mamy podobne objawy.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mpc Alan) #8

Proste, nie mogę przeprowadzić takiej diagnostyki bo nie mam kabla :wink:

Wynik przed restartem LB (download mniejszy od uploadu, wut?):

2876879460.png

Wynik po restarcie LB:

2876893673.png

W dodatku na mapie Europy która jest w tym teście, kropkę (która chyba oznacza gdzie niby ja jestem) pokazuje południe Polski, wówczas gdy mieszkam w okolicach Warszawy. Na różnych forach pokazuje mi o dziwo również, że logowania robione są z Lublina, co jest nierealne).

Screen z inSSIDer:

http://scr.hu/0td8/wjodb

UWAGA! !!

Korzystając z okazji że miałem maksymalną prędkość, zacząłem pobierać grę. Nagle prędkość zaczęła spadać i wróciła do tej nieodpowiedniej. Wynik prędkości po niecałych 20 min pobierania gry:

2876945396.png

Dodane 04.08.2013 (N) 13:20

Odświeżam.


(Dimatheus) #9

Hej,

No proszę Cię… Przecież w zestawie do LiveBox’a taki kabel był. W dodatku takim samym kabelkiem podłącza się na przykład dekoder z telewizji od Orange’a.

Jaka to wersja LiveBox’a - 1.0, 1.1 czy 2.0?

Może tak być, że dostajesz IP z puli operatora, która wcześniej była przypisana do regionów, o których piszesz. Jakkolwiek by nie było, nie powinno to mieć wpływu na działanie łącza.

Tutaj faktycznie jest wszystko Ok - nie ma skąd być zakłóceń. Sygnał co prawda do najlepszych nie należy, ale spokojnie powinien dać radę na przepustowość kilku Mb/s. Szyfrowanie tylko po WEP nie obciąża nadto LiveBox’a, więc to też nie będzie źródło problemu.

Zaloguj się do panelu zarządzania LiveBox’em i podaj parametry linii ADSL.

:arrow: Czy zdarza się, że LiveBox się zawiesza? Jak wtedy wyglądają na nim diody?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mpc Alan) #10

Gdzie to sprawdzić?

Gdzie je znaleźć?

Nie zauważyłem takiej sytuacji.


(Dimatheus) #11

Hej,

Najlepiej po wyglądzie samego urządzenia oraz po tym, jak wygląda panel zarządzania. Nieco więcej o tym tutaj - możesz przełączać się w zakładkach pomiędzy urządzeniami LiveBox różnej wersji.

Różnie w zależności od wersji urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mpc Alan) #12

Patrząc na wygląd menu Liveboxa, to mam: Livebox 1.1 H.323.

Screen parametrów, jeśli o to chodzi:

http://scr.hu/0td8/j186p

(Dimatheus) #13

Hej,

W takim układzie szukaj parametrów w takim stylu. Oczywiście podane wartości są wartościami przykładowymi.

Tłumienie Bliski koniec : 47.0 (dB)

Odległy koniec : 21.0 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 26 (dB)

Odległy koniec : 21 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 0

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mpc Alan) #14

Proszę:

deykdy.jpg


(Dimatheus) #15

Hej,

Na moje oko - choć w tej dziedzinie ekspertem nie jestem - parametry łącza są fatalne. Bardzo wysokie tłumienie i słaby stosunek sygnału do szumu, a do tego pojawiające się błędy CRC. Myślę, że to z tego powodu łącze jest tak wolne, a jego prędkość - niestabilna. Ale by się upewnić, napisz posta w temacie Jak sprawdzić jaki internet maksymalnie na moim łączu? i zapytaj, jaką powinieneś mieć prędkość przy takich parametrach. Jeśli okaże się, że linia spokojnie powinna wyciągać określone wielkości, będziemy problemu szukać nadal.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mpc Alan) #16

Na pewno linia może wyciągać określone wielkości, bo przez pół roku wszystko było OK. No ale zapytałem.


(Dimatheus) #17

Hej,

Tak, ale nie masz pewności, czy od tamtego czasu nic się nie zmieniło - że nie było żadnych dodatkowych operacjach na łączach, przepięć i tym podobnych. No nic, to czekamy.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mpc Alan) #18

Znalazłem chyba problem (z pomocą konsultanta TP):

ycz0uj.jpg

Bardzo dużo połączeń wychodzących. Dzwoniłem do Neostrady i powinno być ich maks. 10. U siostry było ich jeszcze więcej. Skan przy starcie systemu i usunięcie wykrytych zagrożeń nie pomógł.

Po drugie kiedyś pobierałem coś przez Torrent i aby przyśpieszyć pobieranie odblokowałem pewne porty. Teraz je usunąłem lecz bez skutku. Oto te dwa porty usunąłem:

5qx219.jpg


(Dimatheus) #19

Hej,

Jak dla mnie to fikcyjne źródło problemu. Ograniczenie - stosowane w systemach Windows - polegające na ustawieniu maksymalnej ilości połączeń TCP na 10 miało chronić przed rozsyłaniem zagrożeń i nie powinno wpływać na działania sieci. Sam w obecnej chwili mam aktywnych 21 połączeń TCP i bezproblemowo wyciągam 30 Mb/s, czyli praktycznie maksymalną przepustowość mojego łącza.

To jest tylko przekierowanie portu na konkretną maszynę w sieci lokalnej - również to ustawienie nie powinno mieć żadnego wpływu na prędkość łącza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Scarface5341) #20

masz pewnie blokadę na lini telefonicznej, kazdy w mniejszych miejscowościach ma…