Zmniejszenie rozmiaru filmu i pytanie o Youtube

Witam chciałem nagrać gameplay z Gothic 4 i wrzucić go na Youtube, lecz taki filmik 2-minutowy zajmuje 4 gb ;/ Nagrywam Frapsem.

Nie wiem czy to coś da ale wkleje tutaj dokładne info o tym filmie:

http://img171.imageshack.us/i/infoogothicu.png/

Więc czy jest jakiś sposób aby zmniejszyć wage takiego filmu (nie musi być jakiś bardzo mały… chcę aby taki film 4gb ważył max 1gb~ bez wiekszej utraty jakości poprostu żeby dało się oglądać na YT)

Dodam, że używałem programu “AVI ReComp”, wybrałem plik i ustawiłem na próbe aby z 4gb ważył 700mb, a tutaj dostałem plik ważący 31,6mb i zawsze jest takiej wielkości (jakiej bym nie wybrał…) a jakość masakra… !!

Drugi problem:

Wrzuciłem dla testu filmik nagrany frapsem 3-sekundowy (81,4mb…) gdy oglądam na kompie wszystko jest idealnie (piękna jakość) a jak odpale go na Youtube w hd (720p) to jakość nie jest za dobra… podam wam link do tego filmiku testowego może na to też coś poradzicie - http://www.youtube.com/watch?v=xA3mp6GMN80

Dla porównania mam taki filmik w którym jakość na 720p jest lepsza na pełnym ekranie… (wdłg mnie) http://www.youtube.com/watch?v=dbW4VEpG0MI

Może to poprostu przez to, że nagrywałem w nocy i nie widać nic dokladnie w grze ale może da sie jakoś polepszyć jakość? Np. da się w frapsie nagrać coś aby wrzucic na Youtube w 1080p?

Albo może znacie jakiś lepszy program do nagrywania filmików z gier o dobrej jakości?

Z góry dzieki! !!