Zmula kompa , Update.tmp ? + Log HijackThis

A więc tak : Wczoraj mi zaczął zmulac komp więc wchodze w procesy a tam jakiś : Update.tmp i zajmuje mi 90 % cpu nie wiem co jest bo nigdy takiego procesu tam nie miałem z tego co pamietam , a żadne update mi sie nie robi , a gdy chce wyłaczyc proces ( klikam Zakończ proces -> Tak ) to się nie wyłącza . Proszę o pomoc .

Log HijackThis :

Pozdrawiam .

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Użyj tego narzędzia -> http://www.idg.pl/ftp/pc_9705/ATF.Cleaner…html i opróżnij nim TEMPy :slight_smile:

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

Możesz mi krok po kroku wytłumaczyc jak to zrobic ? N00b jestem i nigdy nic nie usuwałem w awaryjnym .

Czy normalnie:

Wyłanczam kompa , włączam w trybie awaryjnym , usuwam katalog MyGlobalSearch z C:\Program Files\ , i potem usuwam Hjackiem z rejestru : O2 - BHO: IECatcher Class - {B930BA63-9E5A-11D3-A288-0000E80E2EDE} - D:\PROGRA~1\MASSDO~1\MDHELPER.DLL (file missing)

Tak ?

Wyłączasz przywracanie systemu:

Włączasz tryb awaryjny:

Usuwasz ręcznie z dysku folder: C:\Program Files\ MyGlobalSearch

Odpalasz Hijacka -> Do a system scan only i zaznaczasz wpisy:

I klikasz na dole Fix Checked :slight_smile:

Używasz narzędzia ATF-Cleaner (zlinkowałem wyżej) :slight_smile:

Wklejasz nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś/napisałaś tylko zapomniałem usunąc ( Bo zapomnialem nazwe wpisu :lol: ) :

Log HT :

Log SR :

Ps. Już nie ma tego procesu Ubdate.tmp , ale za to mi Opera zmula :twisted: ale to chyba po restarcie opery minie :stuck_out_tongue:

Odpalasz Hijacka -> Do a system scan only i zaznaczasz wpisy:

I klikasz na dole Fix Checked :slight_smile:

I jeszcze raz daaj nowe logi :slight_smile:

Oki mistrzu , już sie robi :smiley:

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 20:14

Usunełem wpisy ale nie w awaryjnym ale chyba sie usunelo jak widac poniżej .

Log HT :

Log SR :

Już OK

To Dzięki za pomoc :stuck_out_tongue: Już tego procesu update.tmp nie ma , więc chyba wszystko będzie ok .

Pozdrawiam .

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 20:49

Jednak po kilkunastu min mi się znów ten proces uruchomił , ale usunełem : Download Accelerator Plus zrobiłem reset i nie ma procesu , może to od tego programu choc sam nie wiem bo sciągałem go z waszego portalu więc powinien byc ok .

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 21:17

Dopiero Zauwazyłem iż włącza mi się ten proces wtedy kiedy właczam nowe gg 7.6 , no chyba że to jest tylko zbiego okoliczności bo wątpie w to zeby gg cos mialo do zeczy .

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 21:33

A JAK , Info o procesie : C:\DOCUME~1\Admin\USTAWI~1\Temp\update.tmp D:\Programy2\GG7.6

GG z wirusem ? Czy to nie zaden wirus tylko update sie blokuje czy cos ?

Ps. Sorry ze nie edytuje tylko pisze nowe posty ale chce zeby było lepij widoczne :stuck_out_tongue:

No to jest zapewne proces od gg tak w ogóle, przeinstaluj :frowning:

Użyj ATF-Cleaner – wyczyści tempy.

Zajrzyj może tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 543#760543

To nie pomoże.

Powinna pomóc opcja Tylko do odczytu. Czyli wejdź tam gdzie masz plik update.tmp => prawy klawisz myszki na niego => Właściwości => w zakładce Ogólne zaznacz Tylko do odczytu i potwierdź.

Zaznaczyłem aby był ,TYLKO DO ODCZYTU" .

Jakie opcje zaznaczyc ??Mam do wyboru :

  • WINDOWS TEMP

  • Current User Temp

  • All Users Temp

  • Cookies … - ale to już chyba nie ma nic do tego tempu .

Czy te wszystkie pierwsze 3 opcje ?

Jak to zrobic ? Mam firewalla Kerio Personal Firewall i nie ma takie opcji o ile dobrze widze .

Pozdrawiam

W zasadzie wszystko możesz wyczyścić ale plik update.tmp jest w All Users Temp.

O Kerio poczytaj tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065

Wyczyściłem , a tak wogole skoro to proces gg to czemu on tak zmula kompa ?

GG ma to do siebie, że ogólnie zamula kompa - tak samo procesy z nim związane :slight_smile:

BTW> Proponuję przesiąść się na lepszy komunikator :slight_smile:

Wszystko gra , temat chyba do zamknięcia .

Jeszcze raz dzięki za pomoc . :stuck_out_tongue: