Zmulenie sie Visty

Mój problem to taki, że długo ładuje mi sie system Vista Home Premium. jak go przyspieszyć.servis pack 1 jest zainstalowany. Proszę o jakąś pomoc.

ok.10 minut czekam aż się załaduje staje się to męczące.

Dane komputera:

model komputera : HP Pavilion dv6700 Notebook PC

procesor: AMD Turion 64 X2 Mobile technology TL-68 2,40GHz

pamięć RAM: 4GB

karta graficzna: NVidia GeForce 8400 M GS

Pamięć :250 GB

z tego zajęte mam :

dysk C:8,70 GB z 38,7GB

dysk D(na nim znajduje sie instalka do visty) 2,73 G wolnych z 8,71

i dysk G: 120 GB wolne z 180 GB

wylaczyc nie potrzebne programy z autostartu

burgundek , hmm trochę mało masz wolnego miejsca na tej partycji gdzie masz Viste to dośc szybkiego działania potrzebuje ok. 10 GB wolnego miejsca. Usuń też niepotrzebne programy z autostartu :stuck_out_tongue:

tam gdzie jest vista to już tak to było podzielone.

dysk D(na nim znajduje sie instalka do visty) 2,73 G wolnych z 8,71

burgundek , instalka Visty? Czyli to partycja recovery, czy tam jest zainstalowana Vista? Jeśli to recovery to ile masz na partycji wolnego miejsca gdzie zainstalowałeś Viste?

no tak to partycja recovery z instalką.

a viste mam zainstalowaną na dysk C:8,70 GB z 38,7GB

ale czy wcześniej też się włączał 10 min. czy tak się dzieje od nie dawna

burgundek , to pousuwaj jakieś niepotrzebne programy z autostartu i przeskanuj kompa antywirem, może załapałeś jakiegoś syfa?

już od dłuższego czasu się tak dzieje. już skanowałam nie złapałam żadnego syfa.

burgundek , to pokombinuj z autostartem :slight_smile:

w laptopach tak jest, spróbuj zmienić ustawienia w Opcjach zasilania na Maksymalna wydajność, będzie baterie szybciej “żarł”, ale też wydajność powinna podskoczyć

a jak pousuwać z autostartu?

Start>uruchom>wpisujesz komende: msconfig>przechodzisz do zakładki uruchamianie>odznaczasz niepotrzebne Ci programy podczas autostartu

Albo posłuż się tym programem :slight_smile:

w menu start w miejcu szukaj wpisz

msconfig

zakładka uruchamianie

dziekuję.troche powyłączałam choć w większosci nie wiedziałam do czego dane te są więc ich nie ruszałam. nie mam zbyt wiele programow by je powyłączać,dziekuje.pozdrawiam