Zmulony komp,brak internetu

Witam mam taką sprawe… a nawet nie tyle ja co moja znajoma :wink:

chodzi o to że na jej komputerze dzieją sie dziwne rzeczy.ma ona usługe neo512. i gdy nawiąrze połączenie z internetem i chce wejść na jakąkolwik strone to pisze ze nie można znaleźć strony itd… gg też jej nie chce sie połączyć. Czyli wygląda to tak jakby miała połączenie z internetem a go nie miała… nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć ale mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :wink:

drugą sprawą jest szary pulpit, którego nie można zmienić. podejżewam że jest w tym łądny syf więc wklejam jej loga z hj i silenta i prosze o pomoc co trzeba powywalać itd…

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Start => uruchom => wpisz cmd i kliknij OK => w konsoli, która się otworzy wpisz:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\System32\Upydate.exe

C:\WINDOWS\System32\dnservice.exe

C:\WINDOWS\System32\irdvxc.exe

C:\WINDOWS\system\taskmngr.exe

Po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz na czerwonego iksa, ale dopiero po wklejeniu ostatniej zgadzasz się na restart.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Usuń wpisy HJT jeśli będą.

Po wykonaniu wklej nowe logi.

ok zrobiłem wszystko. oto nowe logi.

Już jest OK.

Proponuję zainstalować dodatek Service Pack 2.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795

Kosmetyka:

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

W opcjach komunikatora możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie jest Ci potrzebne.

Start => programy => autostart => kasacja z prawokliku.

Proponuję usunąć aplikację dostępową neostrady, a połączenie skonfigurować ręcznie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91864

ok wielkie dzięki adam9870 za fatyge :smiley: powinno być już wszystko ok… a znajoma zadowolona też bedzie :wink:

pozdro