Znaczne obniżenie się wydajności karty graficznej ATI 5650

Witam,

Zauważyłem dzisiaj, że bardzo mi przycina się gra Crysis 3. Normalnie gram na najniższych (grafika i tak ładnie wygląda, różnicy nie widzę w porównaniu z najwyższymi) w celu osiągnięcia jak największej ilości FPS. Na takich ustawieniach chodzi(ło) super szybko, realistycznie. Jednak teraz nawet na najniższych przycina. No przecież aż tak słabej karty graficznej to nie mam, mimo, że to laptop. Sterowniki mam najnowsze (13.4). Opcja zasilania ustawiona na MAX. Nie ma żadnego trybu oszczędzania. Dodam, że ostatnio bawiłem się kodekami - instalowałem i odinstalowywałem. Może coś namieszałem w grafice?

Karta graficzna to ATI Mobility Radeon HD 5650.

Co robić? Co się stało z wydajnością mojej karty graficznej?!

Tutaj jeszcze użycie procesora podczas gry:

rnpi.png

Pewnie mnie za to powieszą, ale polecam Ci cofnięcie sterowników do wersji 12.8. Pierw oczywiście usuń cały pakiet obecnych sterów, przeczyść ccleanerem i wtedy zainstaluj 12.8.

A czy mógłbyś mi podać link? Nie mogę znaleźć wersji 12.8.

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/previous/Pages/radeonaiw_vista64.aspx

Dzięki.

Wiem, że 7 jest bardzo kompatybilny z Vistą , ale chcę się upewnić - te sterowniki będą mi działały na W7 x64?

Jeżeli na obecnych sterownikach chodziło dobrze to zmiana na inne raczej nic nie pomoże.Ja obstawiam temperatury, laptopy co by o nich nie mówić to nie sprzęt do grania i bardzo często spada ich wydajność właśnie z powodu wysokich temperatur (system automatycznie obniża wydajność gdy temperatury są zbyt wysokie). Całość pracuje w małej zamkniętej “skrzynce” gdzie przepływ powietrza jest bardzo ograniczony a z czasem jest tylko gorzej. Kurz, wyższe temperatury na zewnątrz i wilgotne powietrze, a tego mieliśmy ostatnio sporo i więcej nie trzeba.

Sprawdź może najpierw inne wersje sterowników, jeżeli to nic nie zmieni pomyśl o czyszczeniu laptopa w środku i ewentualnie wymianie pasty chłodzącej.