Znaczny spadek FPS

(15kamilot18) #1

Witam .

Dzisiaj wróciłem do domu i uruchomiłem komputer włączyłem bf 3 i patrze 8-12 fps myślę sobie co jest grane... wcześniej miałem stałe 40+ i nie wiem czym jest to spowodowane youtube i twitch też mi bardzo laguje. Proszę o pomoc bo nie wiem co robić czyściłem CCleanerem , skanowałem i nie wykryło żadnych wirusów.Użycie procesora nawet jak nic nie robię tylko siedzę na necie wynosi na 1 rdzeń: 40% a na 2:30/50%

(Andrew7826893) #2

Wciśnij CTRL+ALT+DELETE. Uruchamiasz menadżera zadań. Zakładka procesy. Patrzysz potem w procesach co zużywa tyle procesora ( jaki proces ). I wtedy tu napisz co to za proces.

(15kamilot18) #3

firefox 170 760 k tak najczęściej Origin 29 345 k steam ok. 90 k i skype 80 k ale tak zawsze miałem i było ok …

(Andrew7826893) #4

Chodzi mi o procentowe użycie procesora. Jak wejdziesz w procesy to jest to 3 rząd od lewej. Dodatkowo zainstaluj CoreTemp odpal firefoxa puść jakiś film na youtube i zobacz jaka temperatura jest.

(15kamilot18) #5

Temperatura wynosi 41 stopni a użycie procesora skacze czasem 25% a od razu 60/70 % .

(Andrew7826893) #6

To mowie wejdź tam gdzie są te procesy tam gdzie je odczytywałeś tylko nie czytaj tego np 80000k tylko to obok po lewej stronie zuzycie procentowe.

(15kamilot18) #7

Proces bezczynności systemu ma 60%+ ale raczej on pokazuje ile jest do wykorzystanie procesora nie wiem nie znam się

(Andrew7826893) #8

Czyli coś zużywa 40%. Poszukaj w tych procesach co zużywa jeszcze procesor. Oczywiście przy wyłączonym firefoxsie itp itd.

(15kamilot18) #9

jak oglądam coś to flash player bierze jakieś 8-20% i to wszystko

(Andrew7826893) #10

No to to akurat jest normalne i nic w tym dziwnego. No, ale coś ci musi ten procesor jeść. Bo to jest wyraźnie od strony procesora. Pisałeś, że czyściłeś, skanowałeś na wirusy itp i nic to nie dało. Ciężko tak na odległość przyczynę znaleźć. Jeśli nie uda ci się znaleźć tego problematycznego czegoś to niestety ale proponuje format :wink:

(15kamilot18) #11

Tylko niestety format miałem tydzień temu O.o i nie chce mi się znów formatować

(Andrew7826893) #12

No na pewno winą jest coś co zrobiłeś dzień wcześniej, bo wcześniej było ok. Coś może zainstalowałeś nowego, ściągnąłeś, a może Windows coś robi z aktualizacjami ?? To potrafi zamulić komputer.

(15kamilot18) #13

Raczej nie jedynie co wczoraj robiłem to pograłem chwilę w bf’a rundkę w lol’a i wyłączyłem kompa , spróbuję zaktualizować windowsa i sterowniki do karty graficznej

(Kwalimir) #14

Jeżeli proces bezczynności ma 60% to coś Ci te pozostałe 40% zabiera i w tym jest problem.Po uruchomieniu komputera (poczekaj chwile aż wystartują wszystkie usługi) bez uruchamiania jakiegokolwiek oprogramowania sprawdź jaki proces tak obciąża system.

(15kamilot18) #15

zauważyłem też , że cały komputer zaczął mulić a jak odpalę np bf’a to jego użycie to jakieś 40/60% a nadal jest 12 fps a wiem że kiedyś było użycie takie same a chodził w 40 fps nie rozumiem tego :frowning:

(Godlewski94) #16

Po prostu zrób screena procesów które masz w użyciu po kolei.

1. Włącz komputer

2. Nie włączaj absolutnie nic!

3. Zrób Screena (wciśnij na klawiaturze przycisk PrintScreen czy PrtSc, najwyżej nad strzałkami jest.

4. Otwórz Paint i wciśnij Ctrl+V, powinien ci się pojawić twój screen

5. Wrzuć go na jakiś serwer np. Imageshack i go nam tu wklej.

(15kamilot18) #17

Chyba już wszystko rozwiązane muszę kupić nowy procek bo ten już nie daje rady jak nic nie robię jest 41 stopni jak włączę grę 60+ a wiec chłodzenie zrypane najprawdopodobniej ale wymienię cały procesor . dziękuję wszystkim za chęć pomocy :slight_smile:

(Godlewski94) #18

Temperatura procesora 60C nie jest wcale groźna dla procesora… A 41C to prawie akurat.

(15kamilot18) #19

Ale i tak wymienię procesor bo już nie mam pomysłów co robić jak odpalam obojętnie jaką grę użycie procesora wskakuję na 100% ale jest wymówka na wymianę procesora chociaż : D

(Godlewski94) #20

Jak kto woli, licz się z tym że będzie potrzebny przy okazji format jeżeli masz tak robić.