Znajdowanie ip z maila - na ile prawdziwe?

witam, mam prosbe - sprzedaje na allegro laptopa i napisala do mnie kobita z Austrii, ze chce go kupic dla jej meza i ze wplaci mi od razu kase na konto… niby wszystko spoko, ale sprawdzam jej adres IP z maila i wychodzi, ze to jest Turcja, a nie Austria. ten adres to 62.56.149.139.

nie wiem czy to jest na tyle wiarygodna informacja, ze mam sie nia kierowac czy po prostu ma jakies proxy badz serwery prowidera tam są.

nie wiem co mam zrobic, bo niby nic nie trace, jezeli mi wplaci całą sumę na konto, to mogę przecież wysłać ten komputer. aha to ma być wysłane do Nigerii do jej męża, który pracuje dla WHO. wygląda to wszystko dziwnie, ale nie mam tak na prawde do czego sie przyczepic.

napisala mi, ze konto na Allegro pomogla zalozyc jej kolezanka. konto nie ma pełnej aktywacji.

sorry, ze pisze w tym dziale, ale to troche zachacza o bezpieczenstwo, a nie wiedzielem, gdzie indziej mam umiescic ten temat.

proszę o pomysły :slight_smile:

Marcin.

no to daj sobie spokuj , poprostu oszustwo , głosno o tym było jakiś czas temu z różnymi towarami , tel.kom. ,laptopy, aparaty fotograficzne i wiele innych , przeważnie kupcami byli z anglii a kupaowali dla znajomych w nigerii

Piszą o tym na allegro http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f … 8&t=481498

Jak tam sprzedajesz to warto czytać czasem te tematy

dzięki za pomoc, poczytałem i wiem o co chodzi, choć muszę przyznać, że wcześniej o tej Nigerii nie słyszałem, ale można się domyśleć, że coś jest nie tak. dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam

Marcin :slight_smile: