Znalazłem fajnego lapika jednak trochę za drogi

Ty to się kochasz w tych thinkpadach ale na Boga nie wciskaj tych przedpotopowych cegieł ludziom którzy potrzebują dość nowoczesnego sprzętu. Ja rozumiem te thinkpady to były legendarne laptopy. C64 też ale chyba nikomu dziś już do grania nie poleciłbyś Commodore 64.

1 polubienie

Pokaż zatem coś nowego, mocniejszego do 1250.

Może nie jest to miłość ale nie ma alternatywy, z marketowym plastikiem uginającym się pod palcami nie zamierzam się godzić.
Nie mieszaj w to też proszę “boga” bo taki byt nie ma prawa istnieć.

Chyba nikt jeszcze nie pytał, a to dość ważne pytanie :slight_smile: Czy MUSI być laptop? Da się za 1750 złożyć stacjonarnego kompa do grania (w starsze gierki, ale jednak).

1 polubienie

Ale przecież to nie ma być do grania.
Nie rozumiem tylko kompletnie czemu autor się upiera na 6-tą generację skoro ona nie wnosi kompletnie nic lepszego względem poprzedników a w niektórych przypadkach jest wręcz krokiem wstecz i po co te 16GB ramu?

Ale gdzie napisał że się upiera na 6. gen? Po prostu takie znalazł.

Pierwszy post, moja pomyłka o jedną gen.

Do lekcji online wystarczy z zapasem i3 i 8GB ramu ze zintegrowaną grafiką.

A tak w sumie, to czemu nie nowy lub prawie nowy laptop?
https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict43-ele-1-1-0513&price_to=1700&rozdzielczosc-px=1920%20x%201080&seria-procesora=AMD%20Ryzen%205&seria-procesora=AMD%20Ryzen%203&pojemnosc-dysku-od=200&wielkosc-pamieci-ram=8%20GB&offerTypeBuyNow=1
Mam 2500U i w cs:go na nim masakruje z powodzeniem.

Obecnie nie szukam laptopa, ale możesz mi powiedzieć czy warto ufać tej stronie na przyszłość? Kupiłem Eitebooka 8560 przez pośrednika, ale patrząc na amso i różnych stronach uważam że trochę przepłaciłem dając 1450 złotych, ale decyzja była po stronie rodziców. Nie wiem dokładnie gdzie, ale mój kuzyn zamówił na jakiejś polecanej stronie i dostał uszkodzony.

Zależy do jakich gier. Mój się sprawdza w przeglądarkowych i na emulatorze w średnio-niskich ustawieniach, które nie są wcale takie słabe, ale zrobiłbym mały undervolting dla obniżenia temperatury procesora bo przy 1,250V i obciążeniu 40% potrafi przekroczyć 90 stopni, ale też zależy co dokładnie robię. Zazwyczaj coś systemowego mi się w trakcie włącza i dodatkowo obciąża, jak np. Net Famework

Amso w 100% spoko firma, dużo brałem poleasingów i nie ma z nimi problemów.

1 polubienie

Potwierdzam, naprawdę dobrze robią co powinni.
W razie niezgodności lub problemów zapewniają pełne wsparcie.

Do listy dodam jeszcze Komputerymarkowe.pl
Ceny trochę wyższe ale sprzęt praktycznie zawsze prawie jak nowy, tylko jakieś delikatne ryski.

A co myślicie o device.pl?
Kiedyś chciałem u nich kupić stacjonarkę ale wydawały mi się u nich ceny zbyt wygórowane.

Nie znam. ¯_(ツ)_/¯

Nie wiem jaką mają solidność ale ceny spoko.
Sprawdź sobie Della 7010MT u nich i w innych sklepach.
Na i7 raczej widywałem drożej.
Kwestia też w jakim stanie mają te maszyny.

Swoją drogą ten na i7 wart zakupu, wchodzi tam normalny zasilacz, dobra grafika,SSD więcej ramu i mamy fajny, niepozornie wyglądający gejming.

ALE KŁUTNIA!
Nie nie uparłem się na 6gen

Bierz zatem jakiegoś poleasingowego della lub ThinkPada.
Zaoszczędź kupując trzecią generację, doinwesuj ram i SSD.

Ja tylko na marginesie dodam, że do nauki każdy laptop wystarczy, ale do grania, w cokolwiek, już nie.
Poleasingowe mają zazwyczaj tylko stare intergy intela, czyli szczytem ich możliwości jest saper i Diablo II.

Do CSGO/LOLa wystarczą 2200/3200u i te nowe w granicach 1700 będą. Alternatywa to starszy, ale nie poleasingowy z 3 generacją Intela (wydajność) a przynajmniej 5/6/7, i z dedykowaną grafiką. Tylko takich nie znajdziesz.

To nie musi być proc Intel