Znalazłem stary komputer z windows 98 i ekran jest czarny

(naruto1090) #1

Własnie co znalazłem stary komputer i podłączyłem go do nowszego monitora i co się okazuje jak włączam ekran jest czarny a gdy odłączam monitor to piszę że nie ma podłączenia pomocy

(rgabrysiak) #2

Cześć

Karta graficzna w starym komputerze jest sprawna? Monitor jest sprawny?

(naruto1090) #3

Tak i tak

(Marcin1025) #4

zresetuj bios,podaj parametry kompa i markę i moc zasilacza

(naruto1090) #5

Jak ja taki niekumaty w tych starych komputerach

(Marcin1025) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

-reset ustawień bios,podociskaj kable w tym komputerze i czy wydaje jakieś dźwięki?

(naruto1090) #7

Czynność tą wykonujemy gdy komputer jest wyłączony.

Zworka CMOS znajduje się przeważnie w pobliżu baterii.

Zworka CMOS domyślnie zwiera dwa piny: pin 1 i pin 2. Domyślne położenie zworki zapewnia zapamiętywanie ustawień BIOS-u, gdy komputer jest wyłączony.

Aby zresetować BIOS za pomocą zworki należy zewrzeć nią piny 2 i 3. Takie położenie (2-3) utrzymujemy przez kilka sekund, po czym przekładamy zworkę w pozycję domyślną, czyli zwieramy z powrotem piny 1 i 2.

Osobiście spotkałem się z przypadkiem, że reset BIOS-u za pomocą zworki nie następował. Słyszałem również o tym od kilku osób, zatem uważam ten sposób za niepewny i zalecam dokonywać resetu BIOS-u poprzez wyciągnięcie baterii.

to się najszybciej wykonuje ale ja nie wiem gdzie to się znajduje :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #8

Cześć

Jeżeli nie możesz znaleźć zworek to zresetowania BIOSu to poszukaj okrągłej baterii na płycie i ją delikatnie wyciągnij na kilka chwil. Następnie zamontuj z powrotem.

(naruto1090) #9

No się nie udało jakieś inne porady??

(Veers) #10

Zapytam wprost: jak potwierdziłeś sprawność karty graficznej ?

(naruto1090) #11

Wiesz przy innym monitorze no działało tylko coś przy tym

(Veers) #12

Możliwości nie ma znowu aż tak wiele: źle ustawiona rozdzielczość, uszkodzony kabel (lub wtyczka), monitor pracujący w innym standardzie niż obsługiwany przez kartę grafiki …

Precyzja pytania = precyzja odpowiedzi …